VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANUŠE KRČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Porodné 10 tisíc a co ještě chcete? ptá se radnice mladých

Jeseník – Co potřebují mladé rodiny? Co schází maminkám v jejich městě? Nejen na tyto otázky hledá odpovědi radnice v Jeseníku, jejíž vedení chce více vyjít vstříc potřebám mladých lidí.

Novou etapu odstartuje Priessnitz při vánočním koncertě

Jeseník – Po tříleté pauze se svým fanouškům znovu a pořádně hlasitě připomene kapela Priessnitz. Hudebníci se vrací do svého rodného Jeseníku, kde 26. prosince vystoupí od dvaceti hodin v sále jesenického Pentagonu na vánočním koncertě.

Studenti si na časopis vydělali sami

Jeseník – Stěžovat si, co nám chybí, že něco nejde, to není zvykem jesenických gymnazistů. Než aby lamentovali, raději vymysleli projekt, s jehož pomocí si potřebné peníze vydělají. Proto už potřetí připravili jeseničtí gymnazisté koncert s názvem Studenti sobě. Z výtěžku chtějí zaplatit vydávání nového školního časopisu.

Park je místem hrůzy, město řeší, co s tím

Jeseník – Místem hrůzy je parčík u autobusového nádraží v Jeseníku. Sednout si na jedinou zdevastovanou lavičku si troufne jen málokterý cestující. Zato sem s oblibou chodí studenti kouřit, bezdomovci a opilci tu popíjejí levný alkohol. Místo, zakryté keři, využívají muži jako veřejné záchodky.

Jeseník chce zřídit školku pro dvouleté děti

Jeseník – Stesky maminek z Jeseníku, které nemohou sehnat místo pro své dítko ve školce, zřejmě skončí. Je možné, že školky rozšíří svou kapacitu. V mateřinkách by nově mělo vzniknout i oddělení pro dvouleté děti.

Ochotníci poputují za hvězdou

Stará Červená Voda – Předvánoční čas si hudbou, divadlem a horkým punčem zpestří ve Staré Červené Vodě na Jesenicku. V sobotu 11. prosince vystoupí od šestnácté hodiny před hasičskou zbrojnicí gospelová hudebně divadelní skupina Donebevolající se svou vánoční komedií Za hvězdou.

Muzikanti zahrají Mozarta i Pavlicu

Jesenicko – K zajímavého projektu se sešli muzikanti a zpěváci z Jesenicka a polských Glucholaz. Společně vystoupí na čtyřech předvánočních koncertech.

Úřad v Jeseníku rozšiřuje otvírací dobu kvůli řidičákům

Jeseník – Městský úřad v Jeseníku rozšiřuje služby pro motoristy, u jejichž řidičských průkazů končí platnost posledním dnem letošního roku.

Stará písnička: podvodník obral důvěřivého

Lipová – lázně – Na důvěřivost doplatil třiatřicetiletý muž z Lipové – lázní na Jesenicku. Podvodníkovi, který jej obral o peníze, hrozí až dva roky vězení.

Nečasu, smrt si tě vezme za včasu... a pak se v Jeseníku pískalo a tlouklo na hrnce

Jeseník /FOTOGALERIE/ – Pět minut po poledni se Masarykovým náměstím v Jeseníku rozezněly píšťalky a hrkačky. O pořádný rachot se mlácením do hrnců postaraly i kuchařky. Ve středu 8. prosince se při stávce svolané Českomoravskou konfederací odborových svazů proti vládním úsporám sešlo na náměstí kolem tří set pracovníků školství, zdravotníci, nechyběli ani úředníci. Stávkující podpořili i policisté.

Gentlemanem silnic Radomír Feilhauer ze Supíkovic

Jeseník – Jesenicko má svého prvního Gentlemana silnic. Tento titul, kterým jsou oceňováni lidé za to, že na silnici zachránili život zraněným lidem, získal Radomír Feilhauer ze Supíkovic.

Sportovci z Bílé Vody se dočkali nového hřiště

Bílá Voda /FOTOGALERIE/ – Závidět velkým městům jejich sportovní areály už nemusejí obyvatelé Bílé Vody na Jesenicku. Zasportovat si totiž mohou na novém hřišti, na jehož výstavbu získala obec dotaci z Evropské unie.

12 statečných: projekt o ženách, co byly úplně na dně

Jeseník /FOTOGALERIE/ – Každý člověk se může dostat do situace, kdy už neví, jak dál. Těžké životní zkoušky má za sebou i dvanáct žen z Jesenicka, které se za pomocí esoteričky a léčitelky Zdeňky Weisové rozhodly svůj osud změnit. V projektu 12 statečných chtějí ukázat, že s osudem se dá bojovat.

Řidič nadýchal 2,63 promile alkoholu

Jeseník – Kuráž si při pondělní sněhové nadílce zřejmě potřeboval dodat padesátiletý řidič z Jeseníku. Při kontrole nadýchal 2,63 promile alkoholu.

Muzeum ukáže, co dostávaly děti dříve pod stromeček

Jeseník – Vánoce jsou spojené s obdarováváním. Kdo si chce zavzpomínat nebo zjistit, jaké dárky dostávaly děti na Vánoce v průběhu uplynulého století, ten může od 30. listopadu zavítat do Vodní tvrze Vlastivědného muzea v Jeseníku na výstavu Kouzlo vánočního dárku.

OBRAZEM: Jesenicko pod sněhem, na Šumpersku klid

Jesenicko/Šumpersko /FOTOGALERIE/ – Meteorologům jejich předpovědi vyšly. Zima dorazila na Jesenicko, které se v pondělí 29. listopadu probudilo do dvaceticentimetrové vrstvy čerstvého sněhu. Vydatná nadílka trvala celý den a potrápila řidiče i silničáře. Ti vyráželi do terénu už v noci. Situace na Šumpersku byla mnohem mírnější.

V hrnčířské dílně vznikaly dekorace i vánoční dárky

Mikulovice /FOTOGALERIE/ – Vlastnoručně si vyrobit dekoraci do bytu nebo svým blízkým vytvořit originální dárek k Vánocům mohly ženy, které se přihlásily do keramického kurzu Základní školy v Mikulovicích na Jesenicku.

Barmani z Jeseníku opět bodovali

Jeseník – Další pohár se blýská v galerii úspěchů Hotelové školy Vincenze Priessnitze v Jeseníku. Student druhého ročníku Luboš Kouřil zabodoval soutěži horkých drinků.

Vzali si drogu a sedli za volant

Jeseník – Až na rok mohou jít za mříže čtyřiadvacetiletý a sedmatřicetiletí muži, které v sobotu 27. listopadu zastavili jeseničtí policisté. Při kontrole totiž vyšlo najevo, že sedli za volant pod vlivem drog.

Pili, řídili, byli lapeni, budou potrestáni

Velké Kunětice/Velké Losiny – Sobotní cestování přišlo draho dvěma mužům, kteří sedli opilí za volant.

Kontrolou neprošel jeden student

Zlaté Hory – Dopřávat si alkoholu před dovršením plnoletosti se na Jesenicku nevyplácí. Zdejší policie pokračuje v bezpečnostních akcích.

Dívka přišla o kabelku i kabát

Šumperk – Nepozornost se nevyplatila sedmnáctileté dívce, která o víkendu navštívila kulturní podnik v ulici Fialové v Šumperku. V sobotu 27. listopadu ráno přišla o kabelku, peníze, mobil i oblečení.

Velké Kunětice zvolily starostu: Jiřího Neumanna

Velké Kunětice – Jméno starosty už znají i ve Velkých Kuněticích na Jesenicku. Krajský soud zamítl stížnost volební strany Za rozvoj obce, která usilovala o prohlášení voleb za neplatné. V pátek 26. listopadu si mohli zastupitelé se šestnáctidenním zpožděním zvolit vedení obce.

Sníh zasypal Jeseníky, rozjely se první vleky

Jeseníky /FOTO/ – Jeseníky zasypal sníh. V sobotu 27. listopadu se lidé probudili do zimy a někteří si dokonce mohli užít první lyžovačku.

To tu ještě nebylo: bez papírů, opilý, na motokáře

Jesenicko – Hned dva řidiče, kteří neměli co pohledávat na silnici, zadrželi v závěru týdne jeseničtí policisté. U jednoho zjistili užití drog, druhý neměl řidičský průkaz.

Školní hřiště v Jeseníku jsou v hrozném stavu

Jeseník - Stav školních hřišť v Jeseníku je katastrofální. Za poslední roky do nepřitekla do sportovních areálů škol na Boženě Němcové a Nábřežní ulici ani koruna. To se má podle nového vedení radnice změnit.

Oběšeného muže našel syn

Bukovice – Jeseničtí policisté šetří další případ sebevraždy. Ve čtvrtek 25. listopadu se rozhodl ukončit svůj život osmačtyřicetiletý muž z Bukovic, která je místní části Jeseníku.

Splachování se dočkají i v Brodu, 27 milionů do kanalizace

Mikulovice/Široký Brod – Starosti s nákladným vyvážením septiků odpadnou obyvatelům Širokého Brodu na Jesenicku. Ještě letos se místní dočkají kanalizace.

Ve Velké Kraši chtějí společenské centrum

Velká Kraš – Velké plány mají s budovou mateřské školy ve Velké Kraši na Jesenicku. Obec v ní chce vytvořit zázemí pro spolky i služby. K tomu ale radnice potřebuje získat kolem dvaceti milionů korun. Zda peníze vedení obce sežene, je však zatím ve hvězdách.

Stavební suť skončí ve sběrném dvoře

Česká Ves – V České Vsi na Jesenicku mají po roce dohadování konečně jasno, kde umístí sběrný dvůr. Od jeho vybudování si radnice slibuje, že odpadnou starosti s likvidací černých skládek.

Zmlátil muže, teď zamíří k soudu

Bělá pod Pradědem – Z ublížení na zdraví se bude zpovídat šestatřicetiletý muž z Bělé pod Pradědem na Jesenicku, který měl v polovině září napadnout na Masarykově náměstí v Jeseníku o čtyři roky staršího muže z České Vsi.

Naštval stařenku, ta mu na autě udělala rýhu

Zlaté Hory – I senioři v pokročilém věku mohou být nebezpeční.

Po 113 letech přestanou jezdit vlaky mezi Velkou Kraší a Vidnavou

Velká Kraš – Nepříjemně překvapení jsou obyvatelé Velké Kraše na Jesenicku. Kraj od 12. prosince už neobjedná žádné vlakové spoje na trati do sousední Vidnavy. Lokálka tak po 113 letech osiří.

Jesenické muzeum chystá expozici o čarodějnických procesech

Jeseník – Čarodějnické procesy patří ke stinné stránce historie regionu, kterou chce veřejnosti se všemi souvislostmi přiblížit Vlastivědné muzeum Jesenicka. Pokud se muzeu podaří získat potřebné finance, vznikne už v příštím roce ve sklepení Vodní tvrze v Jeseníku expozice o čarodějnických procesech.

Případ požáru domu, který skrýval mrtvolu, odložen

Česká Ves – Žháře, který chtěl se zemí srovnat dům v České Vsi, v němž čtyřiatřicetiletá žena kvůli sociálním dávkám ukrývala pod peřinou sedm měsíců mrtvolu majitele objektu, se vypátrat nepodařilo.

OBRAZEM: Ze střechy škodovky trčel krumpáč

Supíkovice /FOTO/ – Obětí msty se zřejmě stal devětačtyřicetiletý muž ze Supíkovic na Jesenicku. V neděli 21. listopadu ráno zažil šok, když po příchodu ke svému vozu objevil, jak mu ze střechy auta trčí krumpáč.

OBRAZEM: Nereagoval na značku, vletěl do vozu

Jeseník /FOTO/ – Na značku Dej přednost v jízdě nereagoval jednadvacetiletý řidič nákladního vozu Peugeot Partner, který v sobotu 20. listopadu jel ráno po sedmé hodině po ulici Jaroslava Ježka v Jeseníku.

Pedofil v Lipové. Měl zájem o chlapce

Lipová–lázně – Před pedofilem chrání své potomky rodiče v Lipové–lázních na Jesenicku. Muž se zde nedávno pokusil zatáhnout do svých zvrácených hrátek několik chlapců. Po varování policistů a školy už i malé děti vědí, že se nesmějí bavit s cizími muži, ani s nimi nikam chodit.

Vedení Javorníku se po volbách zcela změnilo

Javorník – Na radnici v Javorníku po volbách nezůstal kámen na kameni. Zatímco před čtyřmi roky ODS předávala radnici ČSSD a Evropským demokratům, letos se role vyměnily.

Policejní zátah na Jesenicku na mládež i řidiče

Jesenicko – Opilé děti, zfetovaný řidič, cizinci bez dokladů a rozzuřený cizinec, který zaútočil na muže zákona. To je výsledek velké kontrolní akce, na kterou v sobotu 13. listopadu vyrazili policisté na Jesenicku.

Z vyšetření u psychiatra se muž domů nevrátil

Zlaté Hory – Cestou na vyšetření k psychiatrovi se v pátek 12. listopadu ráno ztratil dvaapadesátiletý muž ze Zlatých Hor na Jesenicku. Policisté muže objevili u pošty v Jeseníku.

Jeseník se obléká do vánočního

Jeseník – Jeseník už dýchá Vánocemi. Na náměstí a v přilehlých ulicích se objevila výzdoba, která je neklamným znamením, že nejkrásnější svátky v roce se nezadržitelně blíží.

OBRAZEM: Souboj robotů pro Jeseník

Jeseník / FOTOGALERIE/ – Velkým úspěchem se mohou pochlubit gymnazisté z Jeseníku, kteří pokračují ve své vítězné sérii. Za pět let, po které se Česká republika zapojuje do největší celosvětové robotické a výzkumné soutěže First lego league, nenašli v konkurenci v rámci republiky přemožitele.

Jeseník má historicky první starostku, v čele města usedla Marie Fomiczewová

Jeseník - Historicky první starostkou Jeseníku se stala na ustavujícím zasedání zastupitelstva v pátek 12. listopadu Marie Fomiczewová (ČSSD). Tato ekonomka byla jediným kandidátem na post hlavy radnice.

Chovanec ústavu ukrýval marihuanu

Jesenicko – Dostat drogy do výchovných ústavů není žádný problém. Prokázala to akce jesenických policistů, kteří se vydali zkontrolovat ústavy ve Vidnavě a v Žulové.

OBRAZEM: Studenti pečou vánoční cukroví

Jeseník /FOTOGALERIE/ – Metráky mouky prosívají v těchto dnech studenti Střední odborné školy gastronomie a potravinářství v Jeseníku, které začíná dýchat vánoční atmosférou. Tento týden se totiž pustili do pečení cukroví. Objednávek mají tolik, že musejí chodit i na odpolední směnu.

Je to fraška, křičeli diváci na zastupitelstvu ve Vidnavě

Vidnava – Na ustavujícím zastupitelstvu ve Vidnavě na Jesenicku bylo ve středu 10. listopadu pořádně rušno. Eva Pavličíková (ČSSD), které se podařilo obhájit post starostky, si vysloužila ostrou kritiku od opozice i jejích voličů.

Celý život před přejezdem varovala, aby na něm zemřela

Lipová – lázně /FOTOGALERIE/ – Tragická nehoda se odehrála ve středu 10. listopadu na železničním přejezdu v Lipové-lázních na Jesenicku. Těsně před projíždějící vlak vstoupila na koleje čtyřiaosmdesátiletá žena. Seniorka byla na místě mrtvá. Nehoda ochromila železniční dopravu na dvě hodiny.

Maturanti připravili gastronomické toulky

Jeseník /FOTOGALERIE/ – Co se nejčastěji vaří v Řecku, na čem si pochutnávají v Anglii, čemu dávají přednost mlsné jazýčky Švýcarů, Rusů a co nejčastěji servírují Češi?

Vánoční strom splní přání dětem z domovů

Jeseník/Černá Voda – Dostat od Ježíška vytoužený dárek si přejí snad všechny děti na světě. Obdarovat ty, na které jejich vlastní rodiče zapomínají a namísto v kruhu rodiny tráví čas v dětských domovech v Jeseníku a Černé Vodě může každý, kdo má srdce na dlani a zapojí se do čtvrtého ročníku vánočně-charitativní akce sdružení Na jedné lodi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT