VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR KRŇÁVEK

Petr Krňávek

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rozbitá cesta v Zábřehu "bodovala“ v celostátní anketě o Nejhorší díru

FOTOGALERIE / Jízdu jako na horské dráze si nedobrovolně „užívají“ majitelé zahrádek, garáží a několika rodinných domů v okrajové části Zábřehu. Přístupová asfaltka je plná děr a nerovností.

Loštice jsou velmoc metrů. Ročně jich tu vyrobí pět milionů

O Lošticích se říká, že jsou metropole tvarůžků. Stejně tak by mohly nést označení velmoc metrů. Ve zdejším závodě se jich každý rok vyrobí takové množství, které odpovídá polovině počtu obyvatel České republiky.

Před zábřežskými školami vlaje vlajka. Připomíná českou státnost

Symbol svého státu mají denně na očích stovky žáků, kteří navštěvují základní školy v Zábřehu. Místní radnice před trojici vzdělávacích institucí nechala instalovat stožáry s českou vlajkou.

Požár u Zlatých Hor pomáhali hasit i Poláci

Mezinárodní pomoc si vyžádal požár, který se v pondělí 12. listopadu před polednem rozhořel na mýtině u Zlatých Hor.

Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku začala

FOTOGALERIE / Uvnitř dělníci s kolečky, lopatami a sbíječkami, zvenčí rostoucí hromady suti. Tak nyní vypadá bazén v lokalitě na Benátkách v Šumperku.

Konec nekonečných jednání. Na zastupitelstvu v Mohelnici omezili diskusi

Mnohahodinové schůze táhnoucí se do noci. Tak v minulosti vypadala zastupitelstva v Mohelnici. Tomu by měl být konec. Většina nových zastupitelů schválila výrazné omezení diskuse. Na projevení svého názoru mají členové městského parlamentu u každého bodu tři minuty.

Lidé z Hardu se domohli jen části peněz, ani ty ale nemají jisté

Jen část mezd a odstupného dostali zaplaceno bývalí zaměstnanci jesenického závodu Hard. A není vyloučeno, že i tyto peníze budou muset vracet. Firma Moravia Industry, která pracovníky a strojní vybavení závodu koupila v konkurzu, podala žaloby proti údajně neoprávněnému vyplacení peněz úřadem práce.

Málo sněhu i kůrovec. Jesenická magistrála mění trasu

Měří přes sto kilometrů, běžkaře zavede do hlubokých lesů i vrcholových partií tří pohoří. Po několika letech jesenická lyžařská magistrála mění trasu. Důvodem je nedostatek sněhu i kůrovec.

Nedaleko Králického Sněžníku vyrostla nová rozhledna. Takto vypadá

Panorama Jeseníků a Králického Sněžníku si mohou z nové perspektivy vychutnat návštěvníci Staroměstska. A to z rozhledny, která vyrostla mezi Stříbrnicemi a Hynčicemi pod Sušinou. Stavba pochází z dílny známého architekta Martina Rajniše. O jejím pojmenování rozhodne veřejnost.

Technické služby v Jeseníku změní vedení, Roman Kalous konči

V pozici předsedy představenstva Technických služeb Jeseník (TSJ) skončí Roman Kalous. Zdejší nově zvolení zastupitelé doporučili jeho odvolání.

Vleky na Ovčárně i Švýcárna můžou změnit majitele, současný je v dluzích

Vleky na Ovčárně či chata Švýcárna v Jeseníkách by mohly změnit majitele. Ten současný má velké finanční problémy.

Vedení Jeseníku zvolili téměř jednomyslně

Zcela jednoznačně dopadla volba nového vedení Jeseníku. Starostkou se stala podle očekávání Zdeňka Blišťanová, místostarosty Tomáš Vlazlo (oba Jeseník srdcem) a Václav Urban (Pro Jeseník).

František John je potřetí starostou Zábřehu

Očekávaný průběh mělo ustavující zastupitelstvo v Zábřehu. Post starosty města obhájil František John, jeho zástupcem se stal Josef Klimek. Oba jsou členy vítězné KDU-ČSL, která v jednadvacetičlenném zastupitelstvu obsadila deset mandátů.

Nový autobusový terminál otevřeli v Mohelnici

FOTOGALERIE / V Mohelnici vznikl moderní dopravní terminál.

V čele Mohelnice pokračují Pavel Kuba a Jana Kubíčková

Staronové vedení města zvolila většina zastupitelů Mohelnice. V čele místní samosprávy budou i nadále pokračovat starosta Pavel Kuba a místostarostka Jana Kubíčková z Mohelnické demokracie. Toto uskupení drtivě vyhrálo komunální volby a v místním zastupitelstvu má absolutní většinu mandátů.

Advokacie jej živí, literatura baví. Z prostředí Jeseníků napsal thriller

Problematika solárních elektráren, právnické prostředí a Jesenicko. To jsou hlavní ingredience nové knihy Divoký obchod. Její autor není profesí literát, ale advokát František Čech.

Dobrá zpráva. Kogenerace stabilizuje cenu tepla v Šumperku

Obyvatelům Šumperku, kteří jsou napojeni na systém centrálního zásobování teplem provozovaný firmou Sateza, by neměly příliš růst částky na fakturách za energie. K dlouhodobé stabilizaci cen přispějí dvě kogenerační jednotky, které vybuduje a zaplatí firma ČEZ Energo.

Jak oživit brownfield po textilce Perla? Architekt má nápady

V centru Zábřehu zeje velké prázdné prostranství. Před dvěma lety se na něm poroučely k zemi zchátralé haly bývalé textilky. Architekt Ondřej Pchálek řeší, jak dvouhektarové území využít. A vysvětluje, proč na místě bývalé továrny uspořádal fotbalový zápas i proč na malém městě pořádá akce na podporu svobody a demokracie.

Kdo je novým starostou? Přehled všech obcí v regionu

Koho vybrali zastupitelé do čela obcí a měst na Šumpersku a Jesenicku?

Řidička trefila zídku a letěla na střechu

FOTO / Hrozivě vypadající nehoda se odehrála v Dlouhomilově na Šumpersku.

V Šumperku dohodli koalici. Starostou Spurný, místostarosty Jonová a Jirgl

Po dlouhých povolebních vyjednáváních je v Šumperku jasno o budoucí podobě vedení města. Koalici vytvoří hnutí ANO 2011, Šumperáci a uskupení Pro Šumperk.

Vznik Československa před sto lety region rozdělil

Zásadní změnu znamenalo před sto lety vyhlášení Československé republiky pro obyvatele Šumperska a Jesenicka. Zatímco Češi tento fakt přijali s radostí a zadostiučiněním, místní Němci naopak chladně a s nevolí.

K výročí republiky sází lidé na Šumperku stromy svobody i celé aleje

Desítky stromů, zejména lípy, přibývají v těchto dnech na Šumpersku a Jesenicku. Lidé je na různých místech vysazují u příležitosti výročí sta let založení Československé republiky.

Hrdinství šumperských vojáků připomíná deska

Nová pamětní deska připomíná vojáky 13. pěšího pluku ze Šumperku. Nachází se na budově někdejšího velitelství pluku na náměstí Jana Zajíce, v níž dnes sídlí společnost Pontis. Objekt je součástí bývalých kasáren, kde v období první republiky jednotka působila. Slavnostní odhalení desky se uskutečnilo ve čtvrtek 25. října.

V Hanušovicích se fotili strojvedoucí

Modrá barva vévodila ve čtvrtek 25. října železniční stanici v Hanušovicích. Na nádraží se v pravé poledne hromadně fotili strojvedoucí.

Na halu v Jeseníku přispěl kraj, žáci jeho škol v ní ovšem cvičí jen zčásti

Pouze zčásti využívají městskou sportovní halu v Jeseníku žáci středních škol zřizovaných Olomouckým krajem. Hotelová škola zde absolvuje pouze polovinu hodin tělocviku, žáci z průmyslovky v ní zatím necvičí vůbec. Kraj přitom výstavbu haly ze čtvrtiny platil.

Slavný podnik v Jeseníku vstává z mrtvých

Závod Hard v Jeseníku po roce ožívá. Areál si od společnosti Vítkovice pronajala rakouská firma Assmont, pro niž Hard v minulosti pracoval. Výrobu chce nový provozovatel rozjet v lednu.

Učiteli z Nového Malína nevyhovovaly učebnice angličtiny, tak si tvoří vlastní

Nešly odučit za rok, byly v nich chyby. S takovými problémy se pedagog René Frnka potýkal při práci s učebnicemi angličtiny.

Sázení stromů i koncerty. Výročí republiky připomene řada akcí

Sázení stromů, odhalování pamětních desek i koncerty připomenou na Šumpersku a Jesenicku výročí sto let republiky.

Na Jesenicku roste nová větrná elektrárna

Nová větrná elektrárna začíná růst v katastru Kobylé nad Vidnavkou. Nacházet se bude na dohled od stávajícího větrníku, který provozuje sousední obec Velká Kraš. Nové zařízení by mělo být zhruba třikrát vyšší. Dělníci by jeho instalaci měli dokončit v létě příštího roku.

Vesnice v Podesní představuje nová kniha

Historii vesnic kolem řeky Desné představuje nová kniha. Publikaci Podesní na Šumpersku na starých pohlednicích a fotografiích z dílny historika Zdeňka Doubravského a sběratele Petra Možného vydalo před několika týdny nakladatelství Veduta.

Motorkář najel přímo do policistky, skončila v nemocnici

VIDEO / V drama se změnila běžná silniční kontrola pro policistku, která ve čtvrtek 18. října vykonávala službu v Mohelnici.

Řidič v Bludově havaroval opilý. Takto to dopadlo

Dopravní nehodu řešili ve středu 17. října krátce po poledni policisté v ulici Adolfa Kašpara v Bludově.

O vedení Jeseníku je jasno, starostkou bude Zdeňka Blišťanová

Starostkou Zdeňka Blišťanová, místostarosty Tomáš Vlazlo a Václav Urban. Tak má v příštích čtyřech letech vypadat vedení města Jeseník.

Papírna v Olšanech rozjela miliardovou investici

Asi každý kuřák se setkal s cigaretovými papírky Vážka. Ne každý už však ví, že se vyrábí v Olšanech na Šumpersku. Zdejší OP papírna mohutně investuje. Za více než 3,8 miliardy korun buduje novou výrobní linku na tenký nízkogramážní papír.

V Jeseníku zprovoznili babybox

Zařízení Babybox nově funguje i v Jeseníku. Nachází se na zdi vstupní budovy místní nemocnice. Slavnostně byl otevřen v úterý 16. října. Jeseník byl předposledním městem na Moravě, kde schránka pro záchranu odložených dětí chyběla.

Zábřežská Interna je na prodej

Zdravotnické zařízení Interna v Zábřehu je na prodej. Podílu ve společnosti se hodlají zbavit dva společníci i město Zábřeh, které je menšinovým podílníkem. Na obzoru je i konkrétní zájemce.

Střelba v Zábřehu: zraněného vezla záchranka ve vážném stavu

Vážný incident se stal v Zábřehu. Po střelbě skončil v nemocnici zraněný muž. Případ vyšetřuje policie.

Montessori ve Vápenné slaví úspěch, otevřeli už třetí třídu

Montessori vzdělávání na Jesenicku se daří. Ve škole ve Vápenné otevřeli před několika týdny už třetí třídu, ve které se děti touto metodou učí. Vůbec poprvé se jí tak vzdělávají i žáci na druhém stupni.

Brož, nebo Adámek? Voliči vybírají senátora

Zdeněk Brož nebo Miroslav Adámek? Mezi těmito dvěma osobnostmi může rozhodnout necelých sto tisíc voličů v druhém kole senátních voleb na Šumpersku a Jesenicku.

Zábřehu dál povládnou lidovci, přiberou Nezávislou volbu a STAN

V Zábřehu je jasno, které strany zasednou ve vedení města.

Šumperskou koalici za ANO vyjednává i hejtman

Jako šéf krajské organizace ANO se jednání o radničních koalicích účastní i olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Podle politologa je takový postup velmi nestandardní.

Velká proměna šumperského bazénu může začít. Stavba se ale protáhne

Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku se může konečně rozběhnout. Úřad na ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad neúspěšného uchazeče o stopadesátimilionovou zakázku.

Šumperk má lavičku Václava Havla

Obyvatelé Šumperku mohou od 4. října posedět na lavičce Václava Havla. Umělecké dílo dotváří podobu prostranství před novou budovou městské knihovny.

VIDEO: Dlouhými stráněmi putovalo obří oběžné kolo

Náročnou operaci má za sebou tým techniků a montérů v elektrárně Dlouhé stráně. Během pondělka přemísťoval nové oběžné kolo, které roztáčí jednu ze dvou turbín elektrárny. Díky lepším parametrům umožní vyrobit více elektřiny, než jeho předchůdce.

Lázně v Losinách čeká další rozvoj. Jaký? Podívejte se

Lázně ve Velkých Losinách čeká další rozvoj. Jejich majitel pracuje na propojení obou hlavních budov a rekonstrukci dalšího lázeňského domu. U hojně navštěvovaného termálního parku postaví nový vstup.

Volební válec v Mohelnici: vládnoucí uskupení získalo absolutní většinu

Nevídaným úspěchem pro vládnoucí Mohelnickou demokracii skončily komunální volby v Mohelnici.

Boj o senátora na severu: postupují Adámek a Brož

Na druhé kolo senátních voleb se chystají dva kandidáti ze Šumperku: Zdeněk Brož a Miroslav Adámek. Volit se bude v severní části šumperského okresu a na Jesenicku nadcházející víkend.

Šumperk zvolil razantní změnu: v čele ANO, Šumperáci a Pro-region

Čtrnáct hodin stačilo v pátek a v sobotu šumperským voličům, aby výrazně přepsali místní politickou mapu.

Volby v Zábřehu drtivě vyhráli lidovci

Komunální politice v Zábřehu bude i následující čtyři roky dominovat KDU-ČSL. Strana zde drtivě vyhrála s 42 procenty hlasů. Získala deset mandátů, o jediný jí unikla absolutní většina v městském parlamentu. Její lídr František John tak má exkluzivní pozici pro zisk třetího mandátu starosty v řadě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT