VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR KRŇÁVEK

Petr Krňávek

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bývalé ZKL má nového majitele, výrobu rozjede v září

Do závodu bývalého ZKL v Hanušovicích se po více než dvou letech vrátí výroba. Areál získala šumperská firma Fortex–ags, která zde hodlá od září převést část své strojírenské produkce.

Na trati do Jeseníku jezdí místo vlaků bagry

Na horské trati mezi Hanušovicemi a Jeseníkem jezdí místo vlaků bagry. Panuje zde letní výluka, za poslední čtyři roky už třetí v pořadí. Právě v letních měsících železnici vždy využívaly tisíce turistů. Řadě z nich po letech komplikací dochází trpělivost.

Loučná žila zábavou

Jarmark rukodělných výrobků, ale také obří skluzavka nebo koncert kapely No Name čekal v sobotu 14. července na všechny, kteří si našli cestu k zámku v Loučné nad Desnou. Konaly se zde Letní dny Loučné.

Bioslavnosti zaujaly tisíce lidí

Několik tisíc lidí zamířilo v sobotu 14. července do Starého Města. A to na Bioslavnosti, jejichž třináctý ročník se konal v areálu místní firmy Pro-bio.

Rekonstrukce bazénu by mohla začít v půli prázdnin

Úřad na ochranu hospodářské soutěže zamítl návrh na přezkum postupu Podniků města Šumperka (PMŠ) ve výběrovém řízení na rekonstrukci krytého bazénu v Šumperku.

Wellness na jesenickém koupališti otevře už za pár dní. Podívejte se, co nabízí

/FOTOGALERIE/ Wellness v budově jesenického koupaliště je hotové. Veřejnosti by mělo začít sloužit ještě během července.

S plasty k recyklaci je problém. Nikdo je nechce, končí ve spalovnách

Obyvatelé Jeseníku roky patří mezi nejpoctivější třídiče odpadu v kraji. Nyní na dvoře místních technických služeb leží desítky tun separovaných plastů, které možná vůbec poprvé poputují do spalovny.

Pošta u nádraží dostala výpověď. Kam se přestěhuje, není jasné

Využívaná pošta u nádraží v Šumperku v současných prostorách skončí. Město jí dalo výpověď z nájmu, vystěhovat se musí do konce roku. Kam se úřadovna přesune, zatím není jisté.

Nové hřiště u divadla? Bude jedinečné, ale drahé a později

Dětské hřiště u divadla v Šumperku letos nevznikne.

Vykácení aleje u Supíkovic bylo nelegální, tvrdí závěry inspekce

Alej ovocných stromů mezi Písečnou a Supíkovicemi na Jesenicku byla vykácena nelegálně. Vyplývá to z informací České inspekce životního prostředí.

Levandulový festival přilákal tisíce lidí

FOTOGALERIE / Davy lidí mířily do Bezděkova u Úsova.

Mladý řidič nepřežil náraz do stromu. Zůstal hodiny zaklíněný v autě

Tragická nehoda se stala v neděli 8. července v brzkých ranních hodinách na Zábřežsku. Po nárazu do stromu zde zemřel řidič.

Muž vypadl z okna nemocnice

Nešťastná událost se stala ve středu 4. července v areálu Jesenické nemocnice. Z okna chodby mezi čtvrtým a pátým podlažím jedné z budov spadl pětasedmdesátiletý muž. Ten byl jako pacient od pondělí v nemocnici hospitalizován.

Unavený řidič narazil do stromu

Patrně únava mohla za nehodu, která se stala v úterý 3. července v půl třetí odpoledne na silnici mezi Hanušovicemi a Starým Městem.

Řidička nedala přednost a auta byla v sobě

Jeden zraněný člověk a škoda za sto šedesát tisíc korun. To je bilance dopravní nehody, která se stala v úterý 3. července na silnici ze Zlatých Hor do Heřmanovic.

Naštípou dřevo, natřou plot. Mladí na Jesenicku pomáhají i nachází přátele

V malé místnosti venkovského stavení míchá trojice mladých žen v kbelíku barvu. Podle věku by mohly být vnučky majitelky domu, žádné rodinné vazby je však nepojí. V chalupě v Horních Skorošicích malují místnost jako dobrovolnice v rámci akce SummerJob.

Nezničitelné držáky. Legendární velamosky připomíná výstava

Pionýr, Sobi nebo BMX. Kola, která si ze svého dětství pamatuje snad každý. Všechny je přitom spojuje jeden výrobce: Velamos Sobotín.

Kulturáky v Šumperku a Zábřehu získají novou podobu

Kulturní domy ve dvou největších městech šumperského okresu čekají rekonstrukce za desetimiliony korun. Zatímco Zábřeh hodlá kulturní stánek obnovovat po etapách, v Šumperku zůstane kvůli stavebním pracím více než rok uzavřený.

Obchvat Chromče získal důležité razítko

Stavba obchvatu Chromče je o něco blíže uskutečnění. Úředníci šumperského městského úřadu vydali záměru územní rozhodnutí.

Dům zničený nájemníky Šumperk zbourá

FOTOGALERIE / Bytový dům číslo 44 v Banskobystrické ulici v Šumperku čeká demolice. Budovu dlouhodobě ničili její nájemníci. Místo ní zůstane volná plocha.

Proměna manufaktury spolkne i 150 milionů. Takto má vypadat

VIZUALIZACE / Sto padesát a možná i více milionů korun může stát rekonstrukce chráněné Klapperothovy manufaktury v Šumperku na muzeum textilnictví.

Lokálka v Jeseníkách se dočkala vzkříšení

Pro milovníky historie a železniční dopravy to zní jako zázrak. Na léta osiřelou trať z Bruntálu do Malé Morávky v Jeseníkách se vrací osobní vlaky.

Parkoviště pod Pentagonem bude na podzim

Nejpozději do konce listopadu vznikne v Jeseníku pod budovou Ipos v ulici Karla Čapka pětapadesát parkovacích míst.

Stadion v Zábřehu začne sloužit i atletům. Dostane moderní povrch

Atleti ze Zábřehu, ale také žáci místních škol se dočkají důstojného zázemí pro sportovní aktivity pod širým nebem.

Turisty pod Praděd opět vozí cyklobus

Pohodlně a bez přestupování se mohou na Ovčárnu dostat pěší a cykloturisté ze Šumperska. O víkendech a svátcích na této trase až do půli září vyjíždí cyklobus.

Nové chodníky i parkování. Další část sídliště Prievidzská prokoukla

FOTOGALERIE / Předposlední část sídliště Prievidzská v Šumperku dostala novou podobu. Jedná se o prostor mezi křižovatkou Bludovské a Zábřežské ulice, prodejnou potravin a autoopravnou. Práce vyšly na třináct milionů korun.

Velké opravy Dlouhých strání začaly

Pracovní ruch bude v následujících měsících panovat v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně. Započala na ní série rekonstrukcí a modernizací.

Autobus z Mohelnice nevyjel, chyběl řidič. Je jich málo

Autobusoví dopravci v kraji se potýkají s nedostatkem řidičů. Lákat se je snaží bonusy i proplacením řidičského kurzu.

Z Řecka před 70 lety uprchl na Jesenicko. Přečtěte si jeho příběh

Hrozí vám nebezpečí, odejděte z domova. Na rozhodnutí máte pár hodin. V takové situaci se ocitl tehdy čtrnáctiletý Ilias Cumaropulos. Patří mezi Řeky, kteří jako uprchlíci z Řecka přišli do tehdejšího Československa. Od příchodu Řeků na Šumpersko a Jesenicko letos uplyne sedmdesát let.

Ujížděl před policejní hlídkou a havaroval. Měl v sobě drogy

Karambolem skončila ve středu 20. června ráno jízda jednadvacetiletého řidiče, který se chtěl vyhnout silniční kontrole. Hlídka chtěla jeho vůz zastavit v obci Vikýřovice, na pokyn policistky ale šofér zareagoval pouze zpomalením jízdy a plynule pokračoval směrem na Hraběšice. Daleko však nedojel.

Stezka do Bratrušova získala dotaci. Kdy ji postaví?

Lidé, kteří se pěšky nebo na kole přemísťují mezi Šumperkem a Bratrušovem, budou po letech v bezpečí.

Vyráběli drogy, už jim sklaplo. V jednom případě k tomu dopomohla i náhoda

Hned tři případy výrobců drog řešili v uplynulých týdnech šumperští policisté.

Kůrovcová kalamita trvá. Hynoucí smrky mohou nahradit i ovocné stromy

Rozsáhlé odumírání smrkových porostů na Jesenicku postupuje.

Část šumperské nemocnice se změní ve staveniště

Ve staveniště se v průběhu letních prázdnin změní část areálu šumperské nemocnice. Město zde bude rekonstruovat kanalizaci. Na akci již vypsalo výběrové řízení.

Demolice Sanatorky stojí. Podívejte se, jak ji již bagry okousaly

Bourání legendární Sanatorky v Šumperku se zastavilo. Z komplexu někdejšího sanatoria zbývá jen hlavní a nejstarší budova. Boční křídla srovnal se zemí bagr. Ten však nyní stojí opodál, v areálu na okraji Šumperku panuje již několik dní klid.

To je krása. Díky modrým keříkům ožívá celá vesnice

Od dob, kdy se na Šumpersku a Jesenicku přestal pěstovat len, zmizela ze zdejších polí modrá barva. Existuje však jedna výjimka. V Bezděkově u Úsova se poslední roky modrají řádky levandule. S rodinou ji tu pěstuje Lukáš Drlík. Splnil si tím sen.

Vidnavu obsadil Freikorps, jako před osmdesáti lety

O osmdesát let zpět do minulosti se v sobotu 16. června přenesli lidé ve Vidnavě. V rámci vzpomínkové akce zde bojovali příslušníci československé finanční stráže s přesilou sudetoněmeckých jednotek Freikorps.

VIDEO: Rozhledna Biskupská kupa získala původní název i krásu

Z rozhledny na Biskupské kupě u Zlatých Hor mohou po tři čtvrtě roce opět shlížet do krajiny turisté. Nejnavštěvovanější rozhledna v regionu Jeseníků má za sebou náročnou rekonstrukci.

Klíšťata útočí, na Šumpersku přibývá nemocných encefalitidou

Maminka dvou dětí z Velkých Losin si klíštěte na svém těle nevšimla. Do nemocnice přišla až s úpornými bolestmi.

Šumperané pomohli vytvořit český rekord ve hře 3iQ

Na chvíli se zastavit a procvičit si svůj mozek mohli lidé, kteří ve středu 13. června procházeli Hlavní třídou v Šumperku. Spolu s dětmi ze základní školy Šumavská se tak podíleli na ustavení nového českého rekordu.

Kauza Vondráčková: Studénky se staví za svého starostu

Zrušeným vystoupením a trestním oznámením na starostu dopadl koncert Heleny Vondráčkové v Dolních Studénkách na Šumpersku. Místní krok zpěvačky nepotěšil, starostu za viníka situace nepovažují.

Vondráčková ve Studénkách nevystoupí, padla i trestní oznámení

Zrušený koncert a trestní oznámení na starostu obce navrch. Tak dopadlo vystoupení Heleny Vondráčkové, které se mělo konat v pátek 22. června v Dolních Studénkách na Šumpersku.

Nová sportovní hala v Jeseníku se předvedla veřejnosti. Podívejte se

VIDEO / FOTOGALERIE/ Sportovcům v Jeseníku může sloužit nová hala. Dlouho očekávaný sportovní stánek si v pondělí 11. června poprvé prohlédla veřejnost.

Filmová hudba v Zábřehu brala lidem dech

/FOTOGALERIE/ Svědky nevídané podívané se v sobotu 9. června stal Zábřeh. Zdejší dechový orchestr odehrál dvouapůlhodinovou show složenou ze známých filmových melodií. Vystoupení sledovalo zaplněné Masarykovo náměstí.

Rekonstrukci bazénu v Šumperku řeší antimonopolní úřad

Velké rekonstrukci šumperského krytého bazénu hrozí další odklad. Výběrové řízení na zhotovitele stopadesátimilionové akce řeší Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Na rychlosti jeho pracovníků záleží, zda budou děti ze Šumperska trávit hodiny v autobuse místo v lavicích.

Mohelnická Hella ukázala, jak vyrábí světlomety. Dorazily tisíce lidí

FOTOGALERIE / Pokud máte doma vůz značky Audi, BMW nebo Škoda, je dost možné, že jeho světla pocházejí z Mohelnice. Konkrétně ze zdejšího podniku Hella, který v sobotu 9. června uspořádal Den otevřených dveří. Akce přilákala tisíce lidí.

Bouřka vytopila transfuzní stanici, zastavila i vlaky

FOTOGALERIE / Vytopené sklepy, zaplavený podjezd či přerušenou dopravu na železnici má na svědomí bouřka, která se v sobotu 9. června odpoledne přehnala Šumperskem.

Na Dolní Moravě vyrostl největší mamut na světě. Co je uvnitř?

Nebývalá zajímavost se nachází v resortu Dolní Morava v pohoří Králického Sněžníku. Nově mu vévodí mu obří replika mamuta. Jedná se o největší mamutí atrakci na světě.

Zámek v Branné slouží jako hotel. Podívejte se, jak to v něm vypadá

Roky opuštěný zámek v Branné získal nové využití. Po několikaleté rekonstrukci funguje jako hotelový komplex. V rámci prohlídek je přístupný i veřejnosti.

Lidé mohou přispět na unikátní knihu o osudech válečných zajatců

Desetiletí zapomenuté kapitole dějin Jesenicka se věnuje připravovaná kniha. V publikaci s názvem Ve stínu hákového kříže odkrývá badatel Roman Janas ve spolupráci s historikem Pavlem Macháčkem osudy válečných zajatců na Jesenicku během druhé světové války.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT