VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR KRŇÁVEK

Petr Krňávek
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dlouhé stráně čekají velké opravy, za více než 200 milionů

Velký pracovní ruch bude v následujících měsících panovat v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Uskuteční se zde celkem pět stavebních akcí. Vyžádají si přes dvě stě milionů korun a více než měsíční odstávku elektrárny. S omezeními musí počítat i turisté.

Voda v Lipové vyplavila zahrady a sklepy

Škody za desítky tisíc korun způsobil liják, který se ve středu 23. května okolo druhé hodiny spustil nad dolní částí Lipové-lázní.

Jeseničtí středoškoláci navrhli Národní knihovnu. Takto má vypadat

Obří kniha. Tak by podle představ žáků jesenické průmyslové školy mohla vypadat nová budova Národní knihovny v Praze. Se svým nápadem se účastní celostátní soutěže.

O své blízké pečují i roky, Charita jim nabízí pomoc

Práce dvacet čtyři hodin denně bez možnosti odpočinku. A vyhlídka, že to takto může být roky. Do takových situací se dostává řada lidí, kteří musí mnohdy ze dne na den řešit péči o své nemohoucí blízké. Podporu jim nyní nabízí zábřežská Charita. A to v rozsahu, který je v republice ojedinělý.

Zábřeh zažije unikátní koncert filmové hudby

Filmová hudba zazní v ulicích Zábřehu v sobotu 9. června. Pod širým nebem vystoupí v rámci akce Notování Zábřehem nejen místní orchestr s velkolepou premiérou hudby s videoprojekcí, ale i další zajímavá umělecká uskupení.

Podnikatelé chtějí propojit Jeseník s Nysou autobusem

Žádné kontroly ani fronty na přechodech. Tak už více než deset let vypadá hranice mezi Českem a Polskem.

Auto se skoulelo ze silnice, další skončilo ve stromě

Jedna silnice, dvakrát smyk, tři zranění. To je ve zkratce bilance dvou dopravních nehod, které se staly ve čtvrtek 17. května na Šumpersku.

V čele Jeseníku stanula Jana Konvičková

Novou starostkou Jeseníku je Jana Konvičková z hnutí ANO 2011. Rozhodla o tom většina zastupitelů města. Starostkou se radní Konvičková stala na druhý pokus, svou funkci bude vykonávat do podzimních komunálních voleb.

VIDEO: Podzemí u Zlatých Hor skrývá jezírka i obří čerpadlo

/FOTOGALERIE/ Další část tajemného podzemí u Zlatých Hor se otevírá turistům. Město zpřístupnilo zbývající část Poštovní štoly vzniklé těžbou rud. Atrakci, která nemá v celém kraji obdoby, budou moci lidé navštívit od června.

Sucho řeší i chovatelé ovcí

Z louky pod masivem Králického Sněžníku se ozývá bečení ovcí. Na pastvině v Nové Senince žije jedno z největších stád ovcí v této části regionu Jeseníků. Před nedávnem tu vypustili jehňata.

Je libo červy či krokodýlí maso? V Zábřehu je ochutnáte

Specialisty z celého světa budou moci v sobotu 19. května ochutnat lidé v Zábřehu. Centrum města bude od 10 do 18 hodin hostit gastronomický festival Jídlo na ulici.

Lesní dělníci sází nové Jeseníky

Stovky tisíc smrků zmizely v posledních letech z Jesenicka kvůli kůrovcové kalamitě. Kromě dřevorubců a jejich techniky v lesích pracují i méně nápadní lidé.

V Jeseníku slavnostně zahájili lázeňskou sezonu. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Největší společensko-kulturní událostí ožil o druhém květnovém víkendu Jeseník. Město a lázeňský areál hostily zahájením lázeňské sezony.

V Jeseníku funguje knihobudka. A osvědčuje se

Půjčit, vzít si nebo darovat knihu či časopis nyní může v Jeseníku každý. Nepotřebuje k tomu peníze ani průkazku do veřejné knihovny. Ve městě začala fungovat takzvaná knihobudka.

ANKETA: Zvolte nejpovedenější maturitní tablo Šumperska a Jesenicka

Stovky mladých lidí na Šumpersku a Jesenicku absolvují v těchto týdnech maturitní zkoušku. Výlohy obchodů v centrech měst v regionu zaplnila tabla s portréty maturantů. Vyberte mezi nimi to nejpovedenější! Hlasovat v anketě můžete do pátku 18. května do 12 hodin.

Letní pohoda v ohrožení? Část koupališť marně shání plavčíky

Lidí bez práce je rekordně málo, což se projevuje i v nečekaných situacích. Některá koupaliště v regionu na letní sezonu marně shání plavčíky. Chybí jim až polovina personálu.

Letní divadlo chceme, lanovka je zbytečnost, vyplynulo z průzkumu

Lidé v Jeseníku jsou spokojeni. Vyplynulo to aspoň z dotazníkového šetření, které si nechala vypracovat místní radnice.

Stejné jméno, druhá volba. Jeseník může opět mít starostu

Město Jeseník může mít necelého půl roku před komunálními volbami „letní“ starostku. Hnutí ANO 2011 do této funkce podruhé nominuje Janu Konvičkovou. Část zastupitelů kvůli tomu požádala o svolání mimořádného zasedání. Konat by se mělo v půli května.

Kamion skončil v řepkovém poli, pro spolujezdce letěl vrtulník

Dopravní nehoda se stala v pondělí 7. května o půl třetí odpoledne na silnici z Mohelnice do Svitav u vesnice Podolí. Kamion zde sjel ze silnice, přerazil strom a skončil v poli.

Řemeslník vyrábí domečky na počasí. Je o ně dračka

Panáček nebo panenka? Otázka, kterou má řada lidí neodmyslitelně spojenou s počasím. Meteorologické domečky, z nichž vykukuje jedna či druhá figurka, bývaly ve své době skoro v každé chalupě. Více než čtvrtstoletí je zhotovuje Radek Opluštil z Pavlova u Mohelnice. Byl první a donedávna i jediný výrobce v Česku.

Rekonstrukce IPOSu se zadrhla

Nejvíce neoblíbené místo v Jeseníku. To je pro místní administrativní budova IPOS. Její vnitřní prostory jsou skanzenem socialismu.

Na Šeráku opět točí pivo, Chata Jiřího otevřela

/FOTOGALERIE/ Na vrcholu Šerák v Jeseníkách si turisté opět dávají stejnojmenné pivo nebo borůvkové knedlíky. Oblíbená Chata Jiřího na Šeráku je po několikaměsíční přestávce znovu otevřená. O posledním dubnovém víkendu k ní i díky pěknému počasí mířily stovky lidí.

Jako z Nagana. Mladé basketbalistky vítal skandující dav i "šampaňské"

Velkolepé přivítání čekalo tým mladých basketbalistek v rodném Javorníku.

Na Šumpersku a Jesenicku opraví silnice za čtvrt miliardy

Mohelnice, Úsov či Písečná. To je jen částečný výčet obcí, kde se lidé letos dočkají nových silnic.

Park v Jeseníku ožije pravidelnými akcemi

Oživit Smetanovy sady v Jeseníku, aby toto krásné místo s velkým potenciálem znovu plnilo svůj účel.

Dva kryté bazény na Jesenicku nebudou, Jeseník podpoří Českou Ves

Dva kryté bazény pouhých pár kilometrů od sebe na Jesenicku nevzniknou. Město Jeseník podpoří velkou rekonstrukci bazénu v sousední České Vsi. Na tento účel je připraveno uvolnit jedenáct a půl milionu korun.

Sportovní hala v Jeseníku je hotová, čeká na kolaudaci. Podívejte se dovnitř

/FOTOGALERIE/ Poslední drobnosti dodělávají stavbaři na nové sportovní hale v Jeseníku. Sportovci dlouho očekávaná stavba prakticky hotová. Sloužit by jim měla nejpozději v září.

Chata na Šeráku opět otevře

Oblíbená horská chata na Šeráku v Jeseníkách bude po několikaměsíční nucené přestávce opět fungovat. První hosty přivítá 27. dubna.

Nového starostu v Jeseníku nevybírali

Ani po dvou měsících nemá Jeseník starostu. Hnutí ANO 2011 na uvolněný post na posledním zastupitelstvu nikoho nenominovalo.

Hrobka rodu Kleinů se dočká záchrany

Unikátní mauzoleum rodiny Kleinů v Sobotíně se dočká záchrany. Obec vypracovala projekt na rekonstrukci jeho nejvíce poškozených částí a žádá o dotace. Kapli a podzemní prostory hrobky si bude moci prohlédnout v sobotu 21. dubna prohlédnout veřejnost.

Projekt na ochranu proti povodním se zadrhl

Jeden ze dvojice projektů na ochranu Vikýřovic a Rapotína před povodněmi se zadrhl.

V Loučné už slouží obnovená knihovna

Nové prostory využívají čtenáři v Loučné nad Desnou. Obec nechala kompletně zrekonstruovat místní knihovnu.

Farmářské trhy před víkendem oživí Zábřeh i Jeseník

Města v regionu ožijí farmářskými trhy. 

Pod Skřítkem havaroval motorkář, se zraněním skončil v nemocnici

Motorkář havaroval v neděli 15. dubna mezi Skřítkem a Sobotínem. Krátce po poledni šestapadesátiletý řidič motocyklu Yamaha v klesání poblíž chaty Ztracenka nezvládl řízení. V zatáčce vyjel mimo vozovku a předním kolem svého stroje narazil do svodidel.

Muž vstoupil před jedoucí auto, zraněním po srážce podlehl

Tragická dopravní nehoda se stala v pátek 13. dubna na hlavní silnici v Postřelmově. 

Nemocnici v Jeseníku čeká obří obnova, za 300 milionů

Velká proměna čeká během následujících let Jesenickou nemocnici. V desítky roků zanedbávaném areálu hodlá nový majitel kompletně zrekonstruovat a rozšířit dvě budovy, další objekt postaví. Celkové náklady mají dosáhnout tří set milionů korun.

Lesy na Zlatohorsku decimuje kůrovec. Místní mluví o katastrofě

/FOTOGALERIE/ Ještě nedávno zelené kopce mění svou barvu na hnědou, někde jsou úplné holiny s mořem pařezů. Tak vypadají lesy v okolí Zlatých Hor.

Spolek v Jeseníku rozhýbává veřejné dění

Když se řekne Mexiko, většině lidí se vybaví tequila, případně zprávy o řádění drogových gangů. Martina Seidlerová však v tomto středoamerickém státě našla inspiraci, jak rozhýbat veřejný prostor v Jeseníku. Její spolek Sudetikus snese šíří svých aktivit srovnání s profesionálními organizacemi, přitom funguje jen díky nadšení svých členů.

V jesenickém muzeu ožily staré počítačové hry. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Dyna Blaster, Prince of Persia, Wolfenstein. Hry, které zná snad každý člověk z generace dnešních třicátníků. Zahrát si je může i dnes, a to v jesenickém muzeu na nově otevřené výstavě Retrogaming - počátky osobních počítačů u nás.

V Šumperku soutěžili učni ve svařování

FOTOGALERIE / Neobvyklou soutěž hostilo ve čtvrtek 5. dubna jeho z pracovišť Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Budoucí řemeslníci se zde utkali ve svařování.

Po pramenech provede návštěvníky aplikace v mobilu

Desítky pramenů a památníků skrývá okolí lázní v Jeseníku. Turisté je nyní mohou najít i bez papírové mapy. Stačí, když mají k dispozici chytrý mobil, do něhož si stáhnou aplikaci Gräfenberg.

Kluziště nebo zimní stadion? Radní Jeseníku se neshodnou

Radnice v Jeseníku nechala vytipovat místo, kde by se mělo nacházet zázemí pro bruslaře a hokejisty. Podle vedení města by v Dukelské ulici měl stát zimní stadion. Vyšel by zhruba na osmdesát až sto milionů korun. Někteří radní však navrhují vybudovat výrazně levnější kluziště.

Šumperská kašna zmodrala. U Sovy se fotili lidé s autismem

Obtížně komunikují s druhými lidmi, jinak vnímají smyslové podněty. To jsou některé charakteristiky lidí s diagnózou poruchy autistického spektra.

Na Železnici Desná se proháněl Hurvínek a Věžák

Do časů první republiky a socialismu se mohli v sobotu 31. března vrátit milovníci železnice. Mezi Šumperkem a Velkými Losinami jezdily historické motorové vozy Věžák a Hurvínek.

Mladí vyšli do ulic s křížem a příběhem o utrpení Krista

VIDEO / Netypickou křížovou cestou ožily o velkopátečním poledni Moravičany. Mladí lidé ze zdejší farnosti ztvárnili v kostýmech v ulicích vesnice příběh o utrpení a smrti Ježíše Krista. Doprovázeli je klapači a početný zástup místních lidí.

Znovu autobusem. Trať do hor čekají měsíce výluk

Železnici přes Ramzovou postihnou po roční pauze opět rozsáhlé výluky. Autobusy nahradí vlaky na části horské trati až do půlky prázdnin.

Hanušovice zdobí dřevění zajíci

FOTOGALERIE / S neobvyklou výzdobou se setkávají lidé, kteří prochází nebo projíždí Hanušovicemi. Veřejná prostranství v centru města krášlí hnízda dřevěných zajíců s vejci.

Nový majitel není, závod Touax s 250 lidmi zavírá

Kde ještě před pár týdny bývaly uskladněné kontejnery, dnes zeje prázdné prostranství. Z továrních hal odváží nákladní auta materiál. Tak vypadá závod Touax v Supíkovicích na Jesenicku.

Na rekonstrukci století se podílí i řemeslníci z Jesenicka

Až se veřejnosti po rekonstrukci století otevře historická budova Národního muzea v Praze, budou se jeho návštěvníci setkávat i s prací řemeslníků z Jesenicka.

Lidé se postí, ušetřené peníze pomůžou chudým

Stovky kasiček odevzdají o Květné neděli věřící v kostelích na Šumpersku a Jesenicku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT