Jako členka jejího vedení v ní má na starosti oblast vědy, výzkumu a inovací. Právě Izrael dnes mnoha českým firmám slouží jako vzor. Je to země, která začala svoji ekonomickou transformaci stejně jako Česko v 90. letech. Jenže Izraelci vsadili na inovace a dnes je to stát s celosvětově největším počtem start-upů na hlavu. Na rozdíl od Česka se navíc Izraelci nebojí přiznávat, že jim velká část malých podnikatelských inkubátorů zanikne.

„Nikdo to tam nebere jako chybu. Když se třeba podívám, jak jsou v Česku a obecně v Evropě vypisované grantové výzvy pro výzkum, tak jsou psány takzvaně na jistotu,“ říká Štucbartová. Izraelci se podle ní nebojí dělat chyby a poučit se z nich, proto jdou technologicky rychle dopředu. A dbají i na zmíněnou diverzitu, včetně té věkové či vzdělanostní.

„V Česku se moc nedbá na to, aby v nějakém týmu byli zastoupeni lidé s různým vzděláním. Tedy nejenom technickým, ale i humanitním. I takový počítačový vývojář potřebuje někdy odborníka na etiku, a opačně,“ dodává Štucbartová.

Linda Štucbartová
close Linda Štucbartová, HR konzultantka, koučka a někdejší diplomatka info Zdroj: se svolením Lindy Štucbartové zoom_in Linda Štucbartová, HR konzultantka, koučka a někdejší diplomatka
- Je členkou Výkonné rady Česko-izraelské smíšené komory, kde vede sekci Věda, výzkum a inovace.

- Současně se věnuje rozvoji vlastního start-upu Diversio, který propojuje komerční a akademickou sféru.

- Ve své praxi pracovala více než s tisícovkou leaderů z regionu CEE v rámci dlouhodobých transformačních programů.

- Působí v Radě pro komercionalizaci Univerzity Karlovy a je hodnotitelkou Technologické agentury.

- Její vášní je psaní, napsala více než 300 rozhovorů s předními osobnostmi pro časopis Czech and Slovak Leaders Magazine.