První nehoda se stala v Nemocniční ulici v Šumperku krátce před polednem. Čtyřiačtyřicetiletá žena jedoucí na kole po hlavní silnici nedala při odbočení přednost protijedoucí Škodě pick – up. Po střetu s vozem žena skončila na zemi. Po pádu žena utrpěla rozsáhlé pohmožděniny, se kterými se bude léčit přibližně týden.

Podobná dopravní nehoda se stala o dvě hodiny později v ulici Generála Krátkého. Také v tomto případě třiasedmdesátiletá cyklistka nedala přednost autu, a to do ní narazilo.

Zraněnou ženu sanitka převezla se zlomeninami do Šumperské nemocnice. „Dobu léčení lékaři stanovili na šest až osm týdnů,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Policisté cyklisty varují, aby zvláště při jízdě na kole v podobně špatném počasí, jaké panovalo v pátek, byli obzvláště obezřetní. Často totiž zbytečně riskují.

„V dešti jsou běžně vidět cyklisté se sklopenou hlavou, zahalení v kapucích, kteří nemají žádný výhled. Typickým případem takové neopatrnosti jsou pak ženy, které si na řídítka naloží plné tašky a ještě nad hlavou drží deštník. Pokud se k větru přidá vítr, je to opravdu hazard,“ upozornil Svatoň.