„Při kontrole dopisu Vězeňskou službou byla nalezena rulička z papíru, která obsahovala neznámou látku. Rozbor prokázal, že se jednalo o marihuanu,“ řekla policejní mluvčí severomoravské správy Dagmar Bednarčíková.

Žena si za svůj nápad okořenit život za mřížemi svého známého vykoledovala obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Marihuana a pervitin patří k nejoblíbenějším drogám na Jesenicku. Koncem února jeseničtí policisté zadrželi hned dva prodejce pervitinu. Zatímco devětatřicetiletý muž z Lipové – lázní drogu pouze prodával, o deset let mladší muž z Jeseníku ji sám na nejrůznějších místech v okrese vyráběl, prodával i sám konzumoval. Oběma hrozí až pětiletý trest za mřížemi.

Ani vysoké tresty však podle Josefa Vondrky z jesenického K-centra vařiče od výroby drog neodradí. Stejně tak rozbitím jedné party výrobců narkomani rozhodně nebudou ohroženi nedostatkem drog.

„Každé dopadení vařiče nebo prodejce omamných látek je samozřejmě úspěch, uleví to přetlaku, ale těch výrobců je tady daleko víc. Potřeba po drogách zůstává a díra na trhu se rychle zacelí,“ je přesvědčený Vondrka. Jen za loňský rok vyměnili v K-centru, kam přicházejí hlavně závislí z Jeseníku a blízkého okolí, téměř dvacet tisíc injekčních setů. Letošní rok se vyvíjí stejně. Na kontě už mají téměř tři tisícovky vyměněných stříkaček.