„Pachatel vstoupil do kanceláře a obsluze řekl, že když mu dá peníze, tak se jí nic nestane. Přitom vytáhl z mikiny střelnou zbraň, kterou na ni namířil. Osmnáctiletá žena pachateli vydala hotovost kolem třiceti tisíc korun do jeho tašky, potom muž odešel,“ vylíčil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň. Přepadení se obešlo bez zranění, dívka ale vyvázla s pořádným leknutím.

Podle policejního popisu lupiče se jedná o muže ve věku kolem třiceti až pětatřiceti let, vysokého 175 až 180 centimetrů, střední postavy. Zvláštním znamením je podlouhlý oválný červený flek o velikosti asi dva krát čtyři centimetry na pravé straně čelisti. Flek údajně vypadal jako po spálenině nebo odřenině.

Muž mluvil česky bez cizího přízvuku. Na sobě měl rifle a černou mikinu s kapucí, kterou si přetáhl do očí, jeden z rukávů byl roztržený nebo rozpáraný. K uložení lupu pachatel použil malou tašku khaki barvy, nahoře se zipem a černým uchem.

Policisté žádají o pomoc veřejnost. „Svědci, kteří se v uvedenou dobu pohybovali v okolí a všimli si popsaného muže, případně mají jakékoliv poznatky k případu, mohou se přihlásit na Okresním ředitelství policie v Šumperku, případně na bezplatné telefonní lince 158,“ vyzval mluvčí policie.

Libinská benzinka se stala terčem nenechavce již podruhé. V květnu ji totiž neznámí pachatelé vykradli a onu noc ještě stačili stejným způsobem navštívit stanici v Rudě nad Moravou. O pár týdnů později si maskovaný ozbrojený pachatel vynutil tržbu v malé čerpací stanici v Bludově. Policisté zatím ani jeden případ neobjasnili. „Zatím se neprokázalo, že by tyto případy spolu souvisely,“ dodal mluvčí Svatoň.

(hak