Nejnovějším případem, kterým se policisté zabývají, je pátrání po dvaatřicetiletém Romanu Bárkovi, kterého rodina pohřešuje téměř rok. Muž má trvalé bydliště v obci Nový Malín na Šumpersku.

„Na policii se obrátila se žádostí o pátrání jeho matka před necelým rokem. Policistům uvedla, že naposledy se synem hovořila v polovině ledna minulého roku,“ sdělila mluvčí severomoravské policejní správy Dagmar Bednarčíková.

Matce tehdy syn sdělil, že je v pořádku a uvedl, že se zdržuje u přítelkyně v Praze 4 - Krči v Tajovského ulici. Informaci policisté ověřili, ale žena jim tvrdila, že se s mužem rozešla a on se odstěhoval. Muž se pak neozval matce ani nikomu z rodiny. Policisté nevylučují, že se stále zdržuje v hlavním městě.

Pohřešovaný Roman Bárka je střední postavy, vysoký 175 až 180 centimetrů. Má kulatý obličej a hnědé oči. Nosil krátké vlasy na ježka, knír a bradku.

"Informace o pohřešovaném přijme kterákoliv policejní služebna nebo je lze podat na bezplatné terénní lince 158,“ vyzvala Dagmar Bednarčíková.

V šumperském regionu policisté evidují dalších pět pohřešovaných lidí. Nejdelší dobu je evidovaná Ludmila Švancarová, které by dnes bylo 44 let. Policisté se domnívají, že se stala obětí vraha.

V roce 1992 totiž zmizela za podivných okolností, doma nechala malé děti. Podle velmi pravděpodobné verze ženu o život připravil její druh, policisté mu ale nic neprokázali a hlavně se nepodařilo najít tělo.

„Všechny informace a fotografie pohřešovaných osob jsou pro veřejnost k dispozici na serveru ministerstva vnitra, k dispozici je mají také policisté na všech služebnách. Někteří lidé jsou opravdu v evidenci pohřešovaných řadu let,“ řekl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika