Jednání dvojice bylo nejprve kvalifikováno jako výtržnictví, protože k aktu došlo na veřejnosti před diskotékou v Linhartovech.

Čtyřicetiletá žena byla v inkriminovaných chvílích silně opilá a na nic si nevzpomíná.

Až na základě svědků, kteří si hrátky v mrazivém počasí na parkovišti před hospodou natáčeli a fotili na mobil, se dozvěděla co se stalo. Fotografie a svědecké výpovědi byly rozhodující k překvalifikování činu na znásilnění.

Obžalovaný Škrabal u jednoho z líčení taktéž vypověděl, že byl silně opilý a na nic si nepamatuje.

Svědecké výpovědi se většinou shodovaly v tom, že žena byla silně opilá a muž na ní vykonal pohlavní styk i když, jak vypověděli svědci: „ležela jako prkno“.

Obžalovaný následně napadal opaskem všechny, kteří dvojici fotili. Jeden ze svědků dostal opaskem přes obličej.

Všechny výpovědi v průběhu líčení nasvědčovaly tomu, že obžalovaný, který byl do včerejška v podmínce za pohlavní zneužívání nezletilé dívky, ženu skutečně znásilnil. Některé ze svědeckých výpovědí však daly případu zcela nový směr.

„Byl jsem u poškozené doma i s obžalovaným, protože se kamarádím se syny poškozené. S kluky jsme se dívali na DVD, bavili se a popíjeli jsme. Poté jsem sešel dolů do kuchyně, kdy byl obžalovaný s poškozenou. Měli trochu vypito a líbali se a hladili se. Nevím, jak to mám popsat, ale bylo to oboustranné. Poté jsme odjeli všichni na diskotéku,“ řekl svědek.

I tato výpověď byla pro soudní senát rozhodující. Státní zástupkyně však požadovala na základě jiných svědeckých vypovědí a indícií pro Škrabala přísný trest.

„Dle mého názoru poškozená sexuální styk nechtěla, protože kdyby oněj měla zájem, tak by neodjížděla na diskotéku a zůstala by sexpřítelem doma. Vzhledem kpředchozímu trestu obžalovaného, který byl udělen za pohlavní zneužívání nezletilé, jsem pro přísný trest. Navrhuji mu udělit nepodmíněný trest odnětí svobody ve výši pěti let ve věznici sostrahou,“ pronesla Kateřina Krčová, státní zástupkyně.

Senát však přihlédl při svém rozhodování k výpovědi znalců a některých svědků a Škrabalovi udělil čtyři sta hodin veřejně prospěšných prací za výtržnictví.

„Senát se rozhodl překvalifikovat trestný čin znásilnění na trestný čin výtržnictví. Nebylo prokázáno, že by obžalovaný využil bezbrannosti poškozené a dle znalců si žena z činu neponese do dalšího života trvalé následky. Senát se proto naposledy rozhodl zvolit alternativní formu trestu, a to ve výši čtyři sta hodin veřejně prospěšných prací pro pana Škrabala. Toto je pro něj poslední šance,“ uvedl k výroku senátu Lumír Čablík, předseda senátu. Obžalovaný si stejně jako státní zástupkyně ponechal lhůtu na odvolání.