Bazárek zimního vybavení  
KDY: sobota 16. listopadu od 10 hodin
KDE: Areál zdraví Velké Losiny
ZA KOLIK: zdarma

Na burze bude možné pořídit především zimní vybavení, jako lyže, lyžáky, sáňky, boby brusle i oblečení. Pořadatelé ze zkušeností zvou především prodejce dětského oblečení pro věkovou kategorii 5 – 10 let.V Havelském parku proběhl Swap-Bezpeněžní bazárekZdroj: Nikolas Bečvář

Lampionový průvod 
KDY: sobota 16. listopadu od 17 hodin
KDE: ZŠ Mlýnská Mohelnice
ZA KOLIK: zdarma
Průvod bude zakončený v Morava Kempu ohňovou show a táborákem.

Snow Film Fest  
KDY: sobota od 16 hodin 
KDE: Kino Retro Zábřeh
ZA KOLIK: 90 a 40 korun
Pásmo špičkových filmů o zimních sportech a zimním cestování, které přinesou dobrodružství do našich všedních životů. Diváci poznají třeba zdolávání skalních stěn za polárním kruhem, cyklistický přejezd Alp, či zpověď extrémního sportovce Jana Vency Franckeho, který bude exkluzivním hostem festivalu.

35 let smyčcového orchestru Jeseník
KDY: sobota 16. lisotpadu od 16 hodin 
KDE: Kongresový sál PLL Jeseník 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 
Program koncertu si tentokrát vybrali sami hráči orchestru a překvapí svou nápaditostí, náročností a pestrostí. Diriguje František Mech, průvodní slovo Rafaela Drgáčová a sólo na housle Kristina Machačíková.

Květy 
KDY: neděle od 18 hodin
KDE: Knihovna TGM Šumperk
ZA KOLIK: zdarma 
Speciální koncert kapely květy k 30. výročí Sametové revoluce věnovaný vzpomínce na Filipa Topola. Zazní výhradně skladby Psích Vojáků ve novém aranžnmá.

Koncert ke státnímu svátku  
KDY: neděle 17. lisotpadu od 16 hodin 
KDE: kostel sv. Barbory Zábřeh 
ZA KOLIK: 250 korun, děti do 15 let 50 korun
Houslový virtuos Václav Hudeček a cembalista Marin Hroch uvedou sklady českých i evropských klasiků hlásícím se svým dílem k ideálům svobody.
.Václav Hudeček.Zdroj: archiv zámku Třeboň

Pižďuchové  
KDY: neděle 17. lisotpadi od 14 hodin
KDE: Knihovna TGM Šumperk
ZA KOLIK: zdarma 
Jediná pohádka Václava Havla v úpravě Sergeje Sanži je specificky pojatá propracovaná herecká akce v originálních kostýmech. Dětské oči potěší artistické kousky Pižďuchů, dospělí ocení autorova sdělení mezi řádky.

Motýli šumperského depozitáře 
KDY: sobota 16. a neděle 17. listopadu od 9 hodin
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 30 a 15 korun
V Hollarově galerii je instalovaná výstava motýlů z entomologických sbírek šumperského muzea a nyní je psolední možnost jí navštívit.  Návštěvník se může seznámit s mnoha zajímavými skupinami těchto nádherných a křehkých stvoření, která sama o sobě tvoří jednu z nejzajímavějších skupin života. Jejich proměna z larvy na krásného dospělce i jejich mimikry – barvy na křídlech – jsou pro ně více než symbolické.

Zmatené peníze
KDY: sobota 16. a neděle 17. listopadu od 9 hodin 
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 40 a 20 korun
Interaktivní výstava s názvem Zmatené peníze pojednává hlavně o zmatcích ve financích států, které byly zapojeny do první světové války, a o tehdejších platidlech. Na výstavě jsou k vidění platidla převážně z let 1803 až 1924, a to z Rakousko-Uherska, Československa, Polska, Německa, ale i Ruska, Itálie, Francie, Černé Hory a Rumunska.

Svět kostiček 
KDY: sobota 16. listopadu od 10 hodin
KDE: Muzeum silnic Vikýřovice
ZA KOLIK: 50 a 30 korun
Malí i velcí příznivci pestrobarevný umělohmotných kostiček jistě přijmou pozvání do Muzea silnic ve Vikýřovicích, kde je čeká výstava mnoha exponátů z téměř 50 000 dílků z populární stavebnice Lego. Náplní výstavy s názvem „Svět kostiček®“ jsou ukázky modelů se silniční tématikou nejen v městské aglomeraci v době současné, ale i ve středověku.Historie z kostiček stavebnice Lego.Zdroj: 2media.cz