Horování  
KDY: sobota 23. listopadu od 17 hodin
KDE: DK Šumperk
ZA KOLIK: 180 korun
I letos se můžeme těšit na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů. , které se uskuteční v sobotu 23. listopadu v Domě kultury Šumperk. Již 27. ročník osobité akce s názvem Horování zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety.Hlavní program Horování přivítá od 17 hodin ve velkém sále DK Šumperk přední horolezce a dobrodruhy: Petr Piechowicz a Martin Krejsa (Navždy první), Rosťa Tomanec (Život na hraně), Michal Hron (Tenkrát na západě …Nepálu), Alternative.NOW (The Elements), Radomír Čížek (Kyrgyzstán: Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu), Jiří Baják (Norsko: Země nejistoty).

Tancování 2019
KDY: sobota 23. listopadu od 13 hodin
KDE: KD Loštice
ZA KOLIK: 80 korun
Pohárová soutěž v předtančení kolektivů dětí, juniorů a mládeže. Chybět nebudou například tance ve stylu disco, street a návštěvníci uvidí také vystoupení mažoretek.

Perníčkování s Meis Zábřeh 
KDY: neděle od 13 hodin
KDE: nádvoří vedle Kina Retro Zábřeh
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
Děti si vyzkouší zdobení perníčků a za odměnu dostanou volnou vstupenku do kina na pohádku Čertí brko od 15 hodin. Vánoční koledy v podání zábřežských Koledníků, výborný punč a palačinky. close Lidé ale nemusí perníky jen obdivovat, ráda totiž naučí děti i dospělé techniku zdobení a poradí, jak  nejlépe udělat náplň, kterou se zdobí. „Perníčky zdobím přes dvacet let a prvním impulsem bylo mé přání mít zdobené perníčky na vánočním stromečku. V ro info Zdroj: Deník / Daniela Loudová zoom_in

Zimní příhody včelích medvídků  
KDY: neděle 24. listopadu od 16 hodin
KDE: KD Zábřeh
ZA KOLIK: 90 korun
Další napínavé příhody dvou malých čmeláčků Čmeldy a Brumdy a jejich přátel. Výpravná pohádka plná překvapivých kostýmů s písničkami Zdeňka Svěráka a Petra Skoumala. Představení připravilo Divadlo Krapet.

Vánoční trhy s rozsvícením stromu 
KDY: neděle 24. listopadu od 12 hodin
KDE: náměstí Svobody Javorník
ZA KOLIK: zdarma
Zahájení stánkového prodeje, kdy si návštěvníci mohou yvbírat z vánočního sortimentu. Až do 17 hodin se bude odehrávat kulturní program, v němž vystoupí děti z mateřské školy a pěvecký sbor Sluníčko, samotné rozsvícení vánočního strumu je naplánované od 17 hodin.

Dechové trio Aperto
KDY: neděle 24. listopadu od 18 hodin
KDE: KD Postřelmov
ZA KOLIK: 70 korun, děti zdarma
Představí se Barbora Šteflová – hoboj, Jan Charfreitag – klarinet, Pavel Horák – fagot Trio Aperto je soubor profesionálních hudebníků, který se věnuje interpretaci komorní hudby pro dechové nástroje. Ve svém repertoáru má širokou škálu skladeb sahající od doby klasicismu až po soudobou tvorbu. Soubor aktivně spolupracuje se soudobými skladateli při vytváření a provádění nových kompozic a vytváří premiérové nahrávky těchto děl pro český rozhlas.

Pohádka ze staré knihy 
KDY: neděle 24. listopadu od 10 hodin 
KDE: DK Šumperk
ZA KOLIK: 70 korun
Příběh staré vyhozené knihy, jejíž pohádkové postavy se ocitnou ve velkém nebezpečí. Chystá se na ně zlá krysa. Král svolá všechny obyvatele knihy a hledají hrdinu, který by se nebál kryse postavit. Kdo je strašpytel a kdo hrdina dětem poutavou formou zahrají, zazpívají a zatančí manželé Kopečtí a jejich loutky.

Dětský maškarní karneval
KDY: neděle 24. listopadu od 15 hodin
KDE: KD Mohelnice
ZA KOLIK: zdarma 
Bohatý program - hry a soutěže, diskotéka, vystoupení zájmových kroužků DDM Mohelnice. close V neděli 10. listopadu se konal ve velkém sále hotelu ve Zruči nad Sázavou Tak trochu strašidelný karneval. info Zdroj: Richard Karban zoom_in

Zmatené peníze 
KDY: sobota 23. a neděle 24. listopadu
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 40 a 20 korun
Interaktivní výstava s názvem Zmatené peníze pojednává hlavně o zmatcích ve financích států, které byly zapojeny do první světové války, a o tehdejších platidlech. Na výstavě jsou k vidění platidla převážně z let 1803 až 1924, a to z Rakousko-Uherska, Československa,

Svět kostiček
KDY: sobota 23. lisotpadu od 10 hodin
KDE: Muzeum silnic Vikýřovice
ZA KOLIK: 50 a 30 korun
Malí i velcí příznivci pestrobarevný umělohmotných kostiček jistě přijmou pozvání do Muzea silnic ve Vikýřovicích, kde je čeká výstava mnoha exponátů z téměř 50 000 dílků z populární stavebnice Lego. Náplní výstavy s názvem „Svět kostiček®“ jsou ukázky modelů se silniční tématikou nejen v městské aglomeraci v době současné, ale i ve středověku.