Houby inspirují  
KDY: sobota 26. a neděle 27. října
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 30 korun

Výstavu dětských kreseb doplňují fotografie a kresby známého přerovského mykologa Jiřího Polčáka. Svět hub tak přibližuje zábavnou formou.

close Podzimní houby. info Zdroj: Jan Malířský zoom_in

Loutky a maňásci  
KDY: sobota 26. a neděle 27. října od 9 hodin
KDE: Muzeum Mohelnice
ZA KOLIK: 30 korun

Výstava domácích divadel z počátku 20. století. Exponáty jsou z depozitářů vlastivědného muzea Šumperk.

Výlov velkého rybníku  
KDY: sobota 26. října od 9 hodin
KDE: Černá Voda
ZA KOLIK: zdarma 

Každoroční výlov je spojený s prodejem kaprů a dalších druhů ryb. Občerstvení je pro návštěvníky zajištěno.

 

Halloween  
KDY: sobota 26. října od 16.30 hodin
KDE: zámek Úsov
ZA KOLIK: 50 korun, děti do 3 let zdarma 

Na malé návštěvníky čekají různé atrakce, projít mohou například strašidelným labyrintem. Mimořádně bude otevřeno hradní sklepení. Občerstvení je zajištěno. Akce se koná za každého počasí.  close plakát info Zdroj: Úsov zoom_in

Moravská filharmoinie 
KDY:  neděle 27. října od 15 hodin
KDE: Kongresový sál PLL Jeseník
ZA KOLIK: 180 korun 

Koncert se koná při příležitosti výročí české státnosti. Zazní na něm skladby Jána Cikkera Symfonietta op. 16 č. 1, Antonína Dvořáka Romance pro housle a orchestr f moll op. 11, Mazurek pro housle a orchestr e moll op. 49, Vítězslava Nováka Jihočeská suita op. 64. Hostem je houslistka Julie Svěcená.

Spirituál kvintet 
KDY: pondělí 28. října
KDE: KD Zábřeh
ZA KOLIK: 250 a 290 korun 

Slavnostní koncert k 101. výročí vzniku Československé republiky a 30. výročí listopadových událostí roku 1989. připravil zábřežský kulturní dům ve spolupráci s městem. Vystoupí na něm skupina Spirituál kvintet, jejíž písně jako Až se k nám právo vrátí, Za svou pravdou stát nebo Jednou budem dál se spolu s jejich interprety staly symbolem Sametové revoluce.

Strašidelná párty 
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: Pradědovo dětské muzeum Bludov 

Oslavy 4. narozenin muzea se ponesou ve strašidelném duchu. Návštěvníky čeká malování na obličej, strašidelné účesy dle přání i dobroty Ducha Praděda. Vlastní kostýmy a masky jsou vítány.

Výlov rybníku Dymák 
KDY: sobota od 9 hodin 
KDE: Bohutín
ZA KOLIK:  zdarma

Návštěvníci si mohou koupit živé ryby, pořadatelé v případě zájmu zajistí očištění i vykuchání. Občerstvení je zajištěno.

Den zdraví  
KDY: sobota 26. října od 10 hodin
KDE: DK Šumperk
ZA KOLIK: 750 korun

Šestý ročník pestrého a intenzivního festivalu nese podtitul Minimalismus… je to i vaše cesta ke zdraví? Vizí akce je ukázat přínosy minimalismu ve výživě, pohybu, vztazích, při cestování, v prostoru, který obýváme, či v každodenním bytí. Den plný inspirujících přednášek, cvičení, dobrého jídla a pití. Něco zajímavého pro sebe si tu najde opravdu každý. Od osmi večer se můžete těšit na vystoupení skupiny Yellow Sisters.

Setkání harmonikářů  
KDY: sobota 26. října od 14 hodin
KDE: KS Loštice 
ZA KOLIK: 60 korun 

13. ročník setkání, na které i letos zazní chytlavé melodie k tanci i poslechu.  close plakát info Zdroj: MKS Loštice zoom_in