Závodníci z Itálie Rakouska, Polska, Slovinska, Chorvatska Rumunska a České republiky se museli vypořádat s tratí o délce 15,5 km s převýšením 1300 m a třemi technickými disciplínami v jejím průběhu.

Hned po startu se běželo ve svižném tempu a velmi rychle se oddělili první 3 týmy od zbytku závodního pole. V této trojici se nacházel i český tým ve složení Roman Fišnar, Jakub Fabián, Pavel Ondrášek a Jan Hepnar.

Českému týmu se podařilo dorazit na nejvyšší bod závodu a zároveň zdolat ferratu jako první. K další technické disciplíně slanění dorazily všechny 3 týmy téměř pohromadě. Našim závodníkům se tato technická disciplína povedla a opouštěli stanoviště na prvním místě, do cíle zbývaly ještě zhruba 4 kilometry, na kterých bylo mnoho technicky náročných seběhů.

Svatováclavský festival piva na Kraličáku.
Svatováclavský festival piva ukončil letní sezonu na Kraličáku. Podívejte se

V těch se českému týmu, bohužel, nepodařilo udržet vedoucí příčku a do cíle dorazili na celkově 3. místě za prvním týmem z Itálie a druhými Slovinci.

„Závod byl hodně rychlý, měli jsme o 5 minut rychlejší čas než v loňském roce, kdy se nám podařilo v tomto závodě zvítězit, je vidět, že se kvalita závodu zvyšuje!,“ řekl o závodě člen českého týmu Roman Fišnar.

Velmi dobře si vedly i ostatní české hlídky, 11. místo obsadila hlídka z krkonošské Rokytnice I ve složení Jana Doubek, Ondřej Metelka, David Metelka a Milan Javůrek.

Monkey Business.
Jazz in Hall v Zábřeze letos láká na Martina Chodúra a pecky Monkey Business

19. pozici obsadila další hlídka Krkonoš ze Špindlerova mlýna ve složení Michal Galandák, Martin Holas, Josef Mikina a Adam Voldřich. 26. Krkonoše Benecko Martin Hilpert, Adam Brožek, Vojtěch Tryzna a Michal Uriga. 34. Krkonoše Rokytnice II Bronislav Patočka, Jakub Fedorko, Luděk Rybář a Petr Moravec.

Celá česká výprava si zaslouží naprosté absolutorium za vynikající reprezentaci. Účast a umístění všech je vizitkou a prezentací činnosti Horské služby v zahraničí. Patří jim za to velký dík a uznání nás všech.