Izraelský jazzový saxofonista Gilad Atzmon je ve světě považován za suverénní hudební osobnost s ohromující iprovizační schopností. "Díky nezaměnitelným tónům, ovlivněných Charlie Parkerem,Johnem Coltranem a židovskou lidovou hudbou, svým bouřlivým stylem válcuje jazzovépublikum napříč kontinenty,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Narodil se v Tel Avivu a studoval na Rubinově akademii hudby v Jeruzalémě. Roku 1994 se odstěhoval do Británie a věnoval se studiu na Essexské univerzitě. O čtyři roky později se stal členem skupiny The Blockheads a s vystupováním v ní pokračoval i po smrti jejího frontmana Iana Duryho.

Roku 2007 hrál na albu hudebníka Roberta Wyatta a rovněžspolupracoval se skupinou Pink Floyd na jejím patnáctém albu The Endless River (2014).Mezi další významné spolupráce patří například i hraní s Paulem McCartneyem, Robbiem Williamsem, Sinead O´Connor a The Water Boys.

Pokud máte rádi jazz, doporučujeme si do diářů zapsat datum pondělí 30. ledna, kdy odsedmi večer uslyšíte v Domě kultury Šumperk mimořádně kvalitní jazzové skladby.

Autor: Michaela Horáková