„Na tomto slavnostním ocenění dárců jsme měli jedinečnou příležitost se s dárci potkat mimo naše zdravotnické zařízení a osobně jim pogratulovat k dosažení ocenění. Tato akce pro dárce byla jen malým poděkováním za jejich akt solidarity a pomoci druhým. Jejich dárcovství je v lidském měřítku neocenitelné. Velmi všem děkuji,“ sdělil Václav Kokeš, předseda představenstva AGEL Transfúzní služby.

Dům kultury Šumperk uvede 9. listopadu komedii Milionový údržbář s Petrem Nárožným a Veronikou Freimanovou.
Petr Nárožný do Šumperka zavítá jako Milionový údržbář

„Snažíme se pro čestné dárce krve a krevní plazmy získávat co nejvíce benefitů a poděkovat jim, mimo jiné, i touto slavnostní akcí. V celém Česku stále chybí až 130 tisíc nových dárců. Doposud neexistuje náhrada lidské krve, a tak bude trvat ještě dlouhé roky naše snaha přesvědčit veřejnost o tom, jak důležité je dárcovství krve pro celou společnost,“ doplnil lékař Radan Volnohradský, vedoucí lékař pracoviště Šumperk.

Letos dosáhlo stříbrné medaile za 20. bezpříspěvkový odběr 80 dárců a 94 dárců obdrželo za 40. jubilejní odběr zlatou medaili prof. MUDr. Jana Jánského.

Módní přehlídka Fashion charity Night v Sobotíně pomohla Honzovi Kuňákovi.
Módní přehlídka s iniciativou Děti dětem v Sobotíně pomáhala

Staňte se dárcem krve i Vy! Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě v Šumperku registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém: https://sumperk.odbery.agel.cz.

Aneta Lednová,
tisková mluvčí skupiny Agel