Na demoškách, tady šlo spíše o happening, Milionu chvilek pro demokracii vždy vládne výborná nálada a příjemná atmosféra. Tentokrát se kulturně začínalo. Anatol Svahilec, stejně jako i další vystupující, se vyšplhali na jeden ze žebříků, aby je lidé lépe viděli.

Účastníci si vyslechli vtipné a trefné řečnění na téma prezident současný i budoucí. Anatol si přivedl kolegyni, ta pokračovala v podobném duchu a na závěr spolu na žebřík dotáhli krabici s atributy vládnutí Miloše Zemana, které společně na závěr umístili do popelnice.

Domek postavili svépomocí za 140 dní.
Pro rodinu postavil svépomocí soběstačný domek. Teď radí ostatním, jak na to

Účastnici si přinesli různá hesla, nápisy a rekvizity či se stylově oblékli. Například herec divadla Na Jezerce Petr Vacek přišel v barevné čepici s příběhem, tyto plete pro zájemce jeho kolega z divadla.

Poté všem trefnými komentáři s následným potleskem a smíchem okomentoval režisér Marhoul knihu Miloše Zemana, Jak jsem se mýlil v politice. Písničkář Jan Hutka napsal pro tuto příležitost novou píseň. S kytarou v ruce s pomocí několika asistentů se taktéž usadil na plošince žebříku a zapěl.

Fotograf Jiří Baran zachytil Pustevny poslední lednovou neděli tak, jak je obvyklé.
OBRAZEM: Beskydská metropole opět nezklamala. Takto plno je na Pustevnách stále

Organizátorům přišlo z Hradu písemné upozornění, že tam jsou vítáni jen turisté. Mluvčí MCH tedy stylově zahájila se vztyčeným zavřeným deštníkem: „Milí návštěvníci Hradu, ten byl založen v 9. století a vystřídali se na něm různí panovníci. Posledních 20 let to nebylo moc slavné, a tak oufáme, že blízké prezidentské volby tuto tradici změní k lepšímu…“

Bezva nápad organizátorů, jako vždy: Pozvali příznivce Pavla a Nerudové. Lékař bez hranic, chirurg Tomáš Šebek, kamarád generála Pavla jej chválil: „Jako já to umí s nožem a ví, že každé krvácení se jednou zastaví.“ Danuši Nerudovou přišla podpořit Adéla Elbel.

Lenka Hoffmannová

Outkovka pestrá.
Ohňovec, outkovka nebo troudnatec. Podívejte se na zimní květy lesa
Dřevěný kostel sv. Prokopa a sv. Barbory (Ruský kostelík) v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Dřevěná zajímavost z Kunčic. Takhle vypadá zasněžený kostel hornických patronů