Kluci a holky z SVČ Doris, kteří si v nedalekém parku užívali hry na příměstském táboře, se po přechodu prošli jako první. „Právě kvůli dětem a jejich bezpečnosti jsme se rozhodli nasvítit zrovna tento přechod.

Jako chodec i jako motorista vidím ten rozdíl, kvalitně osvětlený přechod je samozřejmě mnohem bezpečnější. Proto bychom rádi v tomto trendu pokračovali a osvětlili přechody i v dalších částech města,“ řekla při slavnostním stříhání pásky místostarostka Marta Novotná.

Otevření přechodu se zúčastnili i zástupci energetiků. „Naše společnost provozuje v Šumperku tři kogenerační jednotky a ve spolupráci s firmou Sateza vytápí domy napojené na centrální zásobování teplem. Ve městě působí i další firmy ze Skupiny ČEZ, a proto jsme rádi, že jsme jako dobří sousedé prostřednictvím Nadace ČEZ přispěli na projekt, který přinese užitek všem občanům a hlavně dětem,“ řekl obchodní ředitel ČEZ Energo Radek Dvořák.

Od roku 2013 podpořila Nadace ČEZ po celé republice v tomto programu přes 150 projektů, což odpovídá více než 200 novým Oranžovým přechodům. „Moderní osvětlení přechodu zvyšuje bezpečnost chodců o 65 procent. To je jeden z důležitých argumentů odborníků, díky kterému se programu Oranžové přechody věnujeme dlouhodobě,“ vysvětlila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Vladislav Sobol