Do dětského domova pod nejvyšším moravským vrcholem putoval na jaře dar Nadace Agel v podobě nejpopulárnějších herních konzolí PlayStation a Xbox, dvou stolních fotbálků a osmi párů kolečkových bruslí. Zdejší děti nemohly několik týdnů areál domova ve Vrbně pod Pradědem vůbec opustit a tak jim volnočasové zpestření přišlo vhod.

„Život v karanténě byl pro děti, a hlavně pro vychovatelé, extrémně náročný. Děti nechodily do školy a tety tím pádem musely pečovat o děti celodenně včetně zajištění výuky. Nadace zakoupila věci na základě výběru pana ředitele dětského domova,“ uvedla Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace Agel.

Kromě toho společnost dětskému domovu ve Vrbně pod Pradědem darovala v březnu roušky i respirátory a s podporou neotálela společnost Repharm, která darovala vitamíny a léky v hodnotě 10 tisíc korun. „Děkujeme ze srdce. Jsme moc rádi, že jste si nás vzali pod svá ochranná křídla,“ raduje se Jan Vavřík, ředitel dětského domova.

Spolupráce s vrbenským dětským domovem a Nadace Agel nekončí pouze na materiální pomoci. Zástupci nadace se pravidelně vydávají do Jeseníků, aby se zúčastnili nejrůznějších společenských akcí s dětmi. Naposledy přijala pozvání Veronika Dostálová na Miss 2020 Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem, která se konala 24. června.

„Bylo mi ctí zasednout do čela poroty volby miss. Dívky si připravily společné taneční vystoupení, přehlídku společenských šatů a volnou disciplínu -  taneční vystoupení, pěvecké přednesy i recitace Polednice. Ostatní děti pak vyplnily program mezi jednotlivými disciplínami. Nechybělo vystoupení bubeníků, taneční i pěvecká vystoupení. V dětském domově jsem strávila krásné odpoledne a smekám před neskutečnou šikovností dětí a nasazením vychovatelů. Je zde na každém kroku vidět, jak moc se tam dětem věnují a kolik energie dávají do výchovy dětí. Vytvořili jim také krásné prostředí evokující skutečné rodinné zázemí,“ těší Veroniku Dostálovou, která finalistkám předala dárkové balíčky.

Prázdninovou letní pohodu si budou užívat také děti z Dětského domova v Černé Vodě, a to i ve společnosti knížek, které si sami vybraly a Veronika Dostálová jim je předala. Nepřijela za dětmi sama, vítaný doprovod jí dělali právě canisterapeutičtí pejsci.

I v tomto případě je Nadace dlouhodobým podporovatelem a po vánočních dárcích a prázdninovém čtení si 13 dětí z domova užije parádní letní tábor skupiny Agel. Nadace jejich pobyt na táboře podpořila částkou 91 tisíc korun.

Radka Miloševská