Proběhlo několik workshopů, výuku oblíbených a poměrně snadných izraelských tanců vedla skupina Besamim. Také proběhla ukázka a malá lekce Krav Maga (hebrejsky קרבמגע‎, krav = souboj / blízko, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka), který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav Magaje součástí učebních osnov izraelských středních škol,není to sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Krav Magapoužívají všechny složky Izraelských ozbrojených sil, zpravodajské služby Mosad a Šin Bet, americké CIA, FBI, DEA, U.S.Marshals a další federální agentury, některé složky amerického letectva a pobřežní stráže, dále několik amerických policejních sborů (včetně SWAT týmů), francouzská elitní jednotka GIGN, Belgická armáda a další.

Krav Magaučí především reálný boj muže proti muži, a to i v případech asymetrického boje, kdy je protivník ozbrojen – nožem, holí, palicí, střelnou zbraní či granátem, v přečíslení počtem protivníků, či v jiné taktické výhodě, jež by ve sportu byla považována za neetickou.

Tvůrcem celého systému je ImiLichtenfeld narozený v Bratislavě. V ideálním světě Krav Maga vítězí ti slabší, přesto je stále nejlepším řešením útěk.

Autor: Lenka Hoffmannová