Podle hanušovického výrobce koloběžek Kostka-kolobka se dopravní prostředek poháněný odrážením nohy od země těší mezi školáky stále větší oblibě a základní školy se tento druh pohybové aktivity snaží podporovat.

„Ceostátní soutěže v jízdě na koloběžkách se zúčastnilo 140 děti ze třinácti českých a moravských škol základních i středních. Doonce přijeli i žáci ze dvou polských základních škol. Zájem o tyto soutěžní akce je velký a každým rokem roste," řekl Petr Neugebauer ze společnosti Kostka-kolobka.

Pivovarská čtvrtka 2023.
Pivovarská čtvrtka přilákala neskutečných 3546 výletníků. O zábavu nebyla nouze

Malí i velcí závodníci v České Vsi na koloběžkách absolvovali štafetový závod družstev škol, jízdu po tratích dlouhých od 1,7 až po 5,5 kilometru i soutěž zručnoti.

„Akce byla pojata velkolepě a nechyběl ani úvodní olympijský pochod s prezentacemi školních týmů," podotkl Neugebauer.

Týden vodicích psů.
Týden vodicích psů: Spolupráce Městské knihovny Šumperk s místní organizací SONS

Uspořádání soutěže bylo vyústěním rozsáhlého školního projektu Tělák nás baví. Základní myšlenkou projektu bylo nastartovat u dětí chuť se přirozeně hýbat.

"Chceme změnit fungování tělesné výchovy, přivést do hodin tělocviku radost a zábavu a zastavit růst dětské obezity a zlepšit celkovou tělesnou a motorickou zdatnost," popisuje Neugebauer.

Cestou nepokořených 2023 aneb Memoriál Jirky Janouška.
Z Hoštejna vyrazili na Cestou nepokořených 2023 aneb Memoriál Jirky Janouška