O skvělou atmosféru se postarají také kapely Střemkoš, Zavíráme! a Swetřík. Chybět nebude hodnotná tombola, skákací hrad a další program.

Charitativní Gulášobraní zve opět po roce do Javoříčka, místa s pohnutou historií, v blízkosti Javoříčských jeskyní, na tradiční kotlíkové pochoutky a den plný zábavy. Ohně pod kotlíky vzplanou už v 9 hodin.

Který z gulášů bude nejchutnější a který se stane největším překvapením? To zjistíte od 12 hodin, kdy bude spuštěn jejich prodej a zároveň začne koncert trojice kapel. Na pódiu se postupně vystřídají folkrockový Střemkoš, Zavíráme! a naivně punkový Swetřík.

Všechny kapely zahrají bez nároku na honorář ve prospěch Nadace Malý Noe a malé Sofinky.

close Handicapovana Sofinka. info Zdroj: Martina Burýšková, se souhlasem zoom_in Handicapovana Sofinka. Pro všechny, kdo milují překvapení a chtějí podpořit charitativní cíl akce, je také připravena dražba hodnotných cen a bohatá tombola. Každý, kdo si koupí los, pomůže a vyhraje! O zábavu se postará také maskot areálu Igor.

„Výnos z loňského ročníku Gulášobraní umožnil nákup chodítka pro Kačenku a financování rehabilitací pro malého Káju. Bohužel zdravotní pojišťovny tuto pomoc nehradí.

Pro obě děti jsme potřebovali získat celkem 65 260 korun, což se díky tombole, aukci, prodeji guláše a třem dalším darům podařilo!“ říká Jaroslav Strejček, předseda správní rady Nadace Malý Noe.

Letos celkový výnos z akce podpoří malou Sofinku, která potřebuje celodenní péči, nechodí, nemluví a je odkázána především na svou maminku.

„Veškeré vybrané peníze předáme Sofince a její mamince, která je sama handicapovaná, na pořízení aktivního vozíku. Pomohou jim zvládat nelehkou životní situaci a Sofince umožní poznávat okolní svět,“ dodává Strejček.

Program
● 9.00 – zahájení, vzplanou ohně pod kotlíky a začíná vaření.
● Volná zábava, skákací hrad, občerstvení.
● Cca od 12.00 – začíná prodej nejméně sedmi druhů gulášů a koncerty tří kapel.
● Lístky do tomboly lze zakoupit v průběhu celého dne.

„Připravenou máme také mokrou variantu, ale věříme, že nás počasí podpoří a užijeme si skvělou atmosféru. Pozvěte přátele nebo vezměte své rodiny na den plný zábavy, který si užijete za symbolickou cenu, ochutnáte gulášové speciality, nahlédnete do historie Javoříčka i okolních jeskyní, a ještě pomůžete dobré věci,“ dodává za pořadatele Martin Vyhlídal.

Akce probíhá za podpory spolku Nové Javoříčko, Rádia Haná a olomouckého business klubu My Networking Club, jehož členové se podílí na programu a chybět nebudou ani u kotlíků.

Událost na Facebooku

O Javoříčku a multifunkčním přírodním areálu

V roce 2010 vznikl díky nadšení místních obyvatel spolek Nové Javoříčko, který odvážně inicioval záchranu původní školy v Javoříčku, jež patří mezi významné památky.

Z nadšení potomků těch, kdo zažili na konci 2. světové války vypálení osady, vzniklo také atraktivní turistické zázemí s multifunkčním přírodním areálem, který zahrnuje stálou expozici v budově školy, bistro s venkovním posezením, okrasnou zahradu s jezírkem a dětské hřiště s atypickými prvky. V areálu bylo zbudováno také pódium a parket pro konání řady akcí, hudebních večerů a pietních setkání.

O Nadaci Malý Noe

Nadace Malý Noe už šestnáct let aktivně pomáhá dětem, které žijí bez náležité péče biologických rodičů, jsou týrané nebo jinak ohrožované. Své výročí nadace loni v září oslavila výsadbou již šestého sadu, který nese jméno Park Lásky a Přátelství. Vysadila tak celkově 378. strom, a to na Nových Sadech U Kapličky.

Nadace pomáhá systémem 100 procent a tedy garantuje, že veškeré prostředky od dárců jdou přímo na pomoc dětem. Dále pořádá benefiční koncerty ve spolupráci s významnými umělci ČR, hudební matiné pro děti, soutěže v kreslení pro dětské domovy a Klokánky a prodej vánočních dárků ad.

close Banner ženy info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ženy