„Každé koruny si ceníme, ale mnohem důležitější pro nás je, že jsme se po dvou letech mohli setkat a že akce vůbec proběhla. Za to jsme velmi vděční, a klienti našich charitních středisek zase mají velkou radost z toho, že jejich práci někdo ocenil,“ řekl ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.

Čtyři hodiny prodejního času uběhly neskutečně rychle, neustále bylo komu nabízet a prodávat. Kromě škvarkové pomazánky šla nejlépe na odbyt celeromrkvová pomazánka, ale také velikonoční pečivo a koláčky.

Mezi opravdu krásnými výrobky s velikonoční a jarní tematikou byl největší zájem o pletené košíky, osení, háčkovaná zvířátka a polštářky.

Moštovací den v bludovské pálenici.
Velký pátek v pěstitelské pálenici v Bludově provonělo velikonoční cukroví

Zafungovala také domluva na jednotlivých pracovištích – zaměstnanci, co byli v práci, nakupovali také pro ty, kteří měli volno nebo přišli až na odpolední směnu, a tak většina lidí odcházela z trhů vždy s plnýma rukama jídla i výrobků pro jarní výzdobu.

„Já jsem srdcař, na snídani nikdy nepřijdu pozdě. Letos jsem velice spokojená, charita opět nezklamala. Dala jsem si dvě výborné kávy a k tomu domácí koláčky. Byly jak dech a nesu si i domů. Koupila jsem si také velikonoční ozdoby, navíc kupuji každý rok i něco na památku,“ řekla operátorka call centra Marta Kozlanská.

Vladislav Sobol,
mluvčí ČEZ

Klapači ve Strupšíně 2022.
VIDEO: Klapali jsme, klapali... Ve Strupšíně na tradice nezapomněli
Velikonoční Leština 2022.
FOTO: Tatary upletené, vajíčka namalované. V Leštině se na Velikonoce připravili