O tomto víkendu, tedy v sobotu 13. a v neděli 14. srpna proběhne na nádvořích úžasná akce s názvem Hodokvas rytíře Kobylky, aneb historicko-řemeslný jarmark, která bude v sobotu navíc doplněna o večerní program s ohněm.

Koho jsme pozvali na tento víkend, aby vás bavil a rozveselil? O vaši přízeň se budou ucházet Těžkooděnci v plné zbroji Artus Thor se svými ukázkami šermířského umění. Šermířská a divadelní společnost Grál opět roztočí kolotoč Turnaje o ruku princezny Brunhildy. Kejklířské a žonglérské umění bude předvádět Vojta Vrtek, který patří mezi nejžádanější kejklíře nejen u nás. 

Abychom pobavili ty menší, Skupina scénického šermu Allegros dětem zahrají své oblíbené šermířské pohádky a grotesky. Taktéž bude připraveno loutkové divadlo a náš oblíbený pohádkový kufr.

Nemohou chybět ani draví ptáci, kteří se načepýří v sokolnickém dvorci na čtvrtém nádvoří. Zde si se sokolníkem můžete popovídat a vyzkoušet si dát dravce i na ruku.V sobotu navíc všichni účinkující vystoupí i od 17.30 do 22.30 hodin na večerní ohňové show Ďábel přichází.Tak jako vždy se na nádvořích budete moci setkat se stánky a trhovci s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových, zvučných i hlučných, voňavých i sladkých, chutných a všelijakých dalších.

Nebudou chybět ani ukázky historických řemesla, které si budete moci třeba i vyzkoušet.Pro návštěvníky budou o víkendu přichystány co půl hodiny kostýmované prohlídky hradu s průvodcem od 9.30 do 17 hodin ve třech různých okruzích - přesný rozpis prohlídek bude k dispozici na pokladně.

Autor: Petr Šenkyřík