Hvězdy odstartují ve středu 16. června bubenickým nářezem člena metalové kapely Dymytry Miloše Meiera, který se svojí show Drumming Syndrome vystupuje na prestižních hudebních a bubenických akcích po celém světě. Vrcholem koncertu je čtyřicetiminutový set složený ze světových rockových a metalových hitů. O tři dny později program nabídne letní kuchařskou komedii Čarodějky v kuchyni, v níž exceluje Sandra Pogodová. Tu zdařile doplňuje bývalá rosnička Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej, známý především jako Jakub Mázl ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, a slovenský herec Braňo Polák.

V následujícím týdnu, ve čtvrtek 24. června, odehraje na hradním nádvoří všechny svoje zásadní hity legenda české hudební scény Mňága a Žďorp a už o den později se zde spolu s kapelou The Leaders! představí držitel nezaměnitelného a fenomenálního hlasu Kamil Střihavka. Festival Hvězdy na hradě zakončí v neděli 27. června interaktivní pohádkové představení určené pro nejmenší děti v podání zábřežského herce a výtvarníka Tomáše Velzela.

Vstupenky na festivalové akce lze zakoupit online na webových stránkách www.kulturak.info nebo na prodejních místech Zábřežské kulturní. Hradní nádvoří bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před začátkem každé akce. V případě deštivého počasí program přesuneme do kulturního domu s posunutým začátkem, takže návštěvníci o svůj pořad určitě nepřijdou.

Pořadatelé upozorňují, že všechny akce proběhnou v souladu s aktuálně platnými opatřeními vlády, podmínky pro vstup jsou průběžně upravovány na www.kulturak.info/hvezdy-na-hrade.

Zdeněk David