„Se Střediskem volného času Duha spolupracujeme dlouhodobě, je to již několikátý dar, který jsme obdrželi a mockrát za něj děkujeme,“ uvedla hlavní sestra a členka představenstva Nemocnice AGEL Jeseník Markéta Stržínková a dodala, že navzdory složité situaci spojené s koronavirovou epidemií se i nemocnice pomalu zahaluje do předvánoční atmosféry.

„Letošní předvánoční čas je jiný než v minulých letech, personál nemá tolik prostoru například na výzdobu prostor ambulancí a oddělení, i přesto se snažíme neztrácet dobrou náladu. Už teď se moc těšíme na dodávku vánočního stromečku od Lesů ČR, který bude umístěn v hale nemocnice a společně jej nazdobíme,“ sdělila Markéta Stržínková.

V letošním roce bohužel s ohledem na epidemiologickou situaci nebylo možné, aby hospitalizované děti navštívila přímo u lůžka mikulášská družina i s čertem a andělem tak jako v minulých letech. „Mikuláše jsme však i přesto připomenuli, význam tohoto svátku s dětmi probraly paní učitelky z dětského oddělení. Nemocnice rovněž nachystala pro nemocné děti balíčky s ovocem a drobným mlsáním, které jim letos mikulášská družina nechala u zdravotnického personálu,“ sdělila Stržínková.

Také transfuzní oddělení jesenické nemocnice připravilo pro dárce krve a plazmy tradiční mikulášské darování. Pro příchozí byly připraveny mikulášské balíčky s perníčky. 

Radka Miloševská