Poslední díl největšího bikrosového seriálu u nás se konal o víkendu 7. a 8. září v Praze. Vzhledem k zařazení závodu do kategorie C1 se očekával hojná zahraniční účast. Na startu proto byli k vidění jezdci z Německa, Lotyšska ci vzdálené Jihoafrické republiky.

Počasí první den bylo ryze podzimní. Mírný déšť a teploty kolem deseti stupňů. Šumperské fanoušky nejvíce zajímala kategorie B6, v níž měl B4 team žhavé želízko na celkové prvenství Karla Trojka.

Extrémně vyrovnaný bodový stav dával tušit tvrdé zápolení závodníků a nervově vypětí rodičů. Vždyť závod proběhl v Bohnicích.

Sobota

Trojek, nacházející se na třetím průběžném místě začal rozjížďky perfektně, když v žádné z nich před sebe nikoho nepustil. O to smuznější je fakt, kdy pořadatelé hrubě pochybili a do kategorie šestiletých zařadili skoro osmiletou závodnici z Brna. Ta byla totiž jediná, ktera mladého rapotínského dravce ten den porazila.

Kája skončil ve finále hned za ni, ale při správnosti zařazení starší dívky závod vyhrál.

Největším soupeřům celkového pořadí se tolik nevedlo a Trojek po sobotním závodu poskočil na čelo tabulky.

Desitileté zastupoval Šimon Pekař. Slibně rozjeté základní jízdy 3-4-2 zastavilo az semifinále, kde skončil jako nepopulární první nepostupujicí.

Mira Pekař v Cruiserech uz finále okusil. Tentokrát vsak nohy netočily podle predstav a obsadil osmé místo.

Neděle

Klání ve sváteční den mělo definitivně rozhodnout, kdo bude šampionem Českého poháru v B6 pro letošní rok.

Trojkův bodový náskok vypadal slibně, ale bikros je kontaktní sport a stát se mohlo cokoliv.

Povinností byly zakladní jízdy, kterými bez klopýtnutí prošel. Vyhrané semifinále posouvalo šance na daleko slunějši místo a o titul jej mohla připravit pouze sportovní katastrofa. Ta se naštestí nekonala.

Po první zatáčce letel za domacím, bohnickým riderem a pak přišlo neskutečné podjetí v druhé šikaně!

Tím putoval do čela a vitězství pevně chytil za pačesy. Nenechal tak nikoho na pochybách, že práve on si titul zaslouží nejvíc. Ono taky vítězství v Pardubicích, stříbro v Řepích a dvě první místa v Bohnicích mluvili jasně za své.

Karel Trojek