Letos to je 40 let, co se Karel Plíjal předvádí divákům coby písničkář, proto budou součástí programu hlavně písničky, které za ta léta u jeho příznivců zdomácněly. "Program je proložený básničkami, které neustále přibývají. Na kytaru mne doprovází vynikající kytarista Petr Fiala, já sám hraji na mandolu,“ přiblížil podobu šumperského koncertu Karel Plíhal.

Čtyřnásobný vítěz folkového festivalu Porta má podle hudebních publicistů na české folkové scéně jen velmi málo konkurentů. Složil hudbu k řadě inscenací olomouckého divadla, podílel se navzniku alb bratří Ebenů nebo Jaromíra Nohavici a složil hudbu ke snímku Rok ďábla, oceněném několika Českými lvy.

Na swingovém albu Nebe počká zhudebnil některé Kainarovy básně, k jehož nahrávání přizval folkovou zpěvačku a skladatelku Zuzanu Navarovou. Jako svůj velký inspirační zdroj uvádí divadlo Semafor, dále i latinskoamerickou hudbu, The Beatles, Pink Floyd nebo Jethro Tull.

Na šumperském koncertě posluchače čeká komorní atmosféra a doplňujících jednotlivé písničky. A zejména famózní kytarové umění. Koncertní recitál písničkáře Karla Plíhala, na kterém posluchače čeká hravá poetika inteligentně humorných a vyzrále sebeironických textů, se uskuteční v úterý 25. října od sedmé večerní ve velkém sále šumperského domu kultury.

Pořadatelé upozorňují, že koncert není vhodný pro děti do 12 let.Vstupné na sezení je v předprodeji za 300 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací aprodej vstupenek najdete na www.dksumperk.cz a www.smsticket.cz .