„Rekonstrukce spočívala ve výměně podlahové krytiny, konkrétně linolea, oddělení se dále vymalovalo, byla vyrobena pracovní plocha na míru včetně zabudované vaničky a přebalovacího pultu a byl pořízen další nový nábytek a vybavení,“ shrnula práce Pavlína Vašinová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Jesenické nemocnice.

Novorozenecké oddělení je součástí porodního oddělení a třítýdenní práce probíhaly za plného provozu. „Novorozenecký pokoj byl přemístěn na jeden ze stávajících pokojů na porodním oddělení,“ řekla dále staniční sestra. Celková výše investice dosáhla částky 55 tisíc korun.

Jesenická nemocnice se snaží rodičkám dlouhodobě co nejvíce zpříjemnit jejich životní událost. Na porodním oddělení byly loni zrekonstruovány dva pokoje jako nadstandartní, v letošním roce došlo na proměnu i třetího pokoje.

Novou podlahovou krytinu pak během letošního léta vymění řemeslníci na celém porodnickém oddělení, včetně předsálí porodního sálu, kde bude v nejbližších dnech instalováno nové porodnické lůžko. Oddělení bude vybaveno v těchto dnech také vybaveno dalším přenosným CTG, tedy přístrojem, který monitoruje srdeční činnosti plodu a děložních kontrakcí. „Vycházíme vstříc novopečeným maminkám a chceme, aby se cítily u nás na porodnickém a novorozeneckém oddělení dobře,“ dodává staniční sestra Pavlína Vašinová.

Radka Miloševská