Turnaj základních škol byl pro mnohé vůbec první zkušenost s touto soutěží, a tak nezbývalo nic jiného, než je uvést do děje této logické soutěže.

Názvů týmů zde bylo spousta. Jedním znich byly názvy hudební Trumpetky, historické Marie Terezie, zvířecí Černí kocouři, pochoutkové Milovníci plnotučného mléka a Paštikáři. Ovšem nejlepší název, byl ten, který přesně vystihuje studentská léta Není důležité vyhrát, ale ulít se.

Módní přehlídka Fashion charity Night v Sobotíně pomohla Honzovi Kuňákovi.
Módní přehlídka s iniciativou Děti dětem v Sobotíně pomáhala

Napínavé zápasy začaly již ve skupinách, mezi nimi zápas Milovníky plnotučného mléka proti Osmákům, tento duel jako jediný skončil ve skupině remízou. Nakonec po urputných bojích do play-off postoupily týmy Paštikáří a Lost Ice, které suverénně ovládly svoje skupiny.

Doplnily je týmy Černí kocouři, Není důležité vyhrát, ale ulít se, Hasmatým, Piškvorkářky, Milovníci plnotučného mléka a Tým. Po krátké pauze začaly logické války o 3 nejlepší postupová místa.

Naučná stezka Bludovská stráň.
Tip na podzimní výlet: Naučná stezka Bludovská stráň ve zbrusu novém kabátu

Mezi zajímavé duely nakonec patřily ten semifinálový mezi Černými kocoury a Paštikářemi a duel o poslední postupové místo mezi Hasmatýmem a Černými kocoury. Oba duely musel rozhodovat rozstřel kapitánů.

O celkové prvenství v turnaji se utkaly týmy Lost Ice proti Paštikářům. Nakonec se do další fáze plšQworek probojovaly týmy Lost Ice, Paštikáři a Hasmatým.

Halloween v MŠ Sluníčko v Šumperku.
Halloween: Mateřskou školu Sluníčko v Šumperku rozzářily lampionky

Postupujícím týmům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole:
1. místo Lost Ice (Základní škola, Loštice) ve složení: Marie Konečná, Dominik Tichý, Jiří Vlček.
2. místo Paštikáři (Gymnázium, Zábřeh) ve složení: Petr Skála, Michal Vašíček, AnetaPřikrylová.
3. místo Hasmatým (Základní škola a Mateřská škola, Hrabišín) ve složení: Radim Frank, DanaKlugová, Radek Mazáč

Jakub Kornel,
koordinátor projektu