Hlediště Katolického domu zaplněné dětmi ze zábřežských škol a školek, ale i diváky ze široké veřejnosti, mohlo sledovat bezmála tříhodinový program složený ze známých pohádek, ale i moderních pohádkových příběhů.

Na klasiku vsadili holky a kluci ze třídy 4. A Základní školy Školská a na Zábřežskou oponu přivezli pohádku O dvanácti měsíčkách, za kterou jim porota, ve složení Lída Lepšíková, Jitka Šebestová a Josef  König, udělili Čestné uznání za kolektivní práci. Do krajského kola postupové soutěže dětského divadla PODĚS 2020 v Olomouci postoupil soubor dramaťák Libaváci, který do Zábřeha přijel až z Města Libavá. Pod vedením jejich vedoucí a režisérky Moniky Nové připravil komediální pohádku Jak vyléčit krále.

Nejzdařilejším představením letošní Zábřežské opony byl alternativní příběh Čas je jen v nás, který na motivy knihy Děvčátko MOMO a ukradený čas nastudoval soubor Kdo (si) hraje nezlobí! z hudebně-dramatického centra ze Šumperka. Režie se ujaly Lucie Kučerová a Tereza Karlíková. Celé dopoledne provázel slovem Divadelní soubor KIX z Domu dětí a mládeže Krasohled, který je hlavním pořadatelem této regionální přehlídky.

Markéta Bahounková Bartášková, ředitelka organizace Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, okres Šumperk