Ta zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte. Ne jinak tomu bylo na přehlídce. Pomáhalo se Honzovi Kuňákovi, který má kořeny právě v Sobotíně.

Celým večerem hosty doprovázel Braňo Polák, který zazpíval dvě překrásné písně z muzikálu Děti ráje. Hostem večera byla mladá nadějná zpěvačka, účastnice soutěží SuperStar, Dívka roku a Miss Czech Valerie Kaňová, která rovněž publiku zazpívala.

Co bylo dále k vidění?

Prezentace módní značky Contracor Michala Sečkáře. Toto kolekce oblečení vyznačující se unikátní kombinací trendů, jedinečnosti, kvality a pohodlí, si získala velký obdiv návštěvníků módní přehlídky.

„Být součástí takového dne, je pro mě ctí. Těší mě, že má kolekce sklidila takový úspěch a velice rád se zúčastním další podobné akce, kdy můžeme všichni pomoci někomu potřebnému“ uvedl autor Michal Sečkář.

Hlavní hvězdou festivalu Youngfest v Šumperku bude Pam Rabbit.
Druhý ročník šumperského Youngfestu přiláká Pam Rabbit. Už v sobotu 4. listopadu

Součástí přehlídky bylo také představení nové kolekce oblečení Děti dětem, které přichystali dámy Petra Rozehnalová a Kristýna Hykel. O kolekci byl obrovský zájem z řad návštěvníků, kteří hojně využili možnost k zakoupení daných modelů a tím přispět Honzovi.

Hřebem celého večera bylo představení společenských a svatebních šatů od olomoucké módní návrhářky Hanky Krátké, tvořící pod značkou Hanell , která uvedla: „Miluji to tady. To prostředí a bezva lidi. Proto jsem ráda, že mohu své modely představit právě tady.“

A bylo na co koukat. Její tvorba a modely se zaměřují na individuální zakázkovou tvorbu, čili každý kus je naprostým originálem.

Naučná stezka Bludovská stráň.
Tip na podzimní výlet: Naučná stezka Bludovská stráň ve zbrusu novém kabátu

Samotné finále módní přehlídky bylo předání celého výtěžku z ruk Vandy Vacinové, ředitelky Resortu Sobotín, která vše zakončila slovy: „Pro Honzíka jsme společnými silami, i díky Vám, vybrali krásnou částku 74 345 korun.“ Poté následovala vlna emocí, radosti, štěstí…..

„Pro Děti dětem to byla největší kulturní událost letošní roku a myslím si, že se vydařila. Honzík Kuňák prožil nezapomenutelný den, a to jak na Módní přehlídce, tak i poté v komplexu Resortu Sobotín, kde byl ubytován s celou rodinou," uvedl Vaněk, stojící v čele iniciativy a dodal: „Zážitek je někdy více než samotné finance. Když se však sejde obojí, je to doslova božské. Celková částka je toho důkazem.“

Rostislav Vaněk,
zakladatel iniciativy Děti dětem