Vlastivědné muzeum Jesenicka připravilo na začátku roku 2024 fotografickou výstavu cestovatelky Aleny Ceplové. Od 9. ledna do 25. února 2024 měli návštěvníci možnost kromě rozjímání nad fotografiemi úžasných severských scenérií a návštěvy doplňkových muzejních programů také hlasovat o tom, jaké regionální instituci budou po skončení výstavy darovány vystavené fotografie.

Hlasování pomocí fazolek

Hlasování probíhalo pomocí fazolek, které návštěvníci dostali při vstupu na výstavu a následně je měli možnost vhodit do jedné z nádob, přičemž každá z nich představovala návrhy jesenických institucí působících v oblasti péče o zdraví či v sociálních službách a vzdělávání.

V hlasování zvítězila Nemocnice AGEL Jeseník a fotografie islandské krajiny byly darovány právě jí. „Rádi bychom touto cestou poděkovali všem návštěvníkům za jejich účast na výstavě a za jejich hlasy. Doufáme, že fotografie přinesou radost a inspiraci všem pacientům a personálu nemocnice,“ uvedl Pavel Rušar, ředitel Vlastivědného muzea Jesenicka.

Vyzdobí prostory nemocnice

Slavnostní předání fotografií se uskutečnilo za přítomnosti pracovníků muzea i nemocnice, Václava Urbana, místostarosty města Jeseník a také za účasti autorky na začátku června.

„Děkuji všem návštěvníkům výstavy, nejenom těm, kteří hlasovali pro nás. Myslím si, že veřejnost takto ocenila práci nikoliv pouze našich lékařů, ale veškerého personálu a velmi si ocenění vážíme,“ dodala Jana Chrastinová, ředitelka Nemocnice AGEL Jeseník.