Světově proslulý vodoléčitel Priessnitz jednou prohlásil, že zdraví nespočívá v receptu, ale v součtu toho, jak prožíváme den. Proto neváhejte a přijďte si užít sobotní procházku ve Smetanových sadech mezi známými i trochu pozapomenutými prameny, které se promění na malá divadelní a hudební jeviště a lesní galerie. „Inspirovali jsme se principy léčby Vincenze Priessnitze. Příchozí tak budou nejen pozorovateli, ale stanou se součástí slavnosti a budou své smysly léčit pomocí vody, vzduchu, pohybu a práce,“ popisuje ředitelka MKZ Jeseník Petra Fusová.

Akce se uskuteční i za současné epidemiologické situace. V sobotu 15. května bude mít podobu venkovního putování v malých či rodinných skupinách. Proto je nutné rezervovat si konkrétní čas. V případě vyčerpání termínu se budou MKZ Jeseník snažit navýšit kapacitu.

Rezervace je možná od středy 5. května na webu www.mkzjes.cz nebo e-mailu informace@mkzjes.cz. Další informace na tel. 727 852 849, fb událost: PRIESSNITZ 222 aneb Divadelní procházka po lesní kolonádě

Termín konání akce pro školní a zájmové skupiny je v pátek 14. května 2021 od 8.30 do 14.00, rezervace předem na e-mailu edukace@mkzjes.cz.

Koncepci slavnosti připravila umělecká skupina Řev na hřišti ve spolupráci s MKZ Jeseník. Akce se koná s podporou Olomouckého kraje a je zdarma.

Markéta Turková