Hostem prvního vysílaného rozhovoru v Galerii Jiřího Jílka byl farář Českobratrské evangelické církve v Šumperku Jakub Pavlús. Večer se nesl v duchu společné myšlenky, že kulturní i duchovní svatostánky každého z nás v tuto chvíli zejí prázdnotou. Následoval rozhovor s hercem, moderátorem a tanečníkem Hannym Firlou, který se svým týmem pořádá Šumperský Majáles.

„V současnosti není možné, aby přijížděli hosté přespolní. V Šumperku máme však naštěstí bohatý fond zajímavých a talentovaných lidí, ze kterého chceme čerpat. V našem on-line vysílání se chceme v tuto chvíli soustředit na mladší lidi, kteří mají co říci, mají zajímavé názory či zkušenosti, a zároveň nespadají do rizikové skupiny obyvatel,“ uvedl Ondřej Procházka.

O plánovaném živém přenosu Dům kultury informuje prostřednictvím internetu a sociálních sítí několik dnů předem. Samotné vysílání běží zatím na Facebooku. Není však do budoucna vyloučeno sledování přenosu i na některém z jiných portálů.

„Výhoda živých přenosů na sociálních sítích je také ta, že diváci mohou v komentářích pokládat hostovi otázky. V průběhu večera mám u sebe mobilní telefon, na kterém nové dotazy vidím a následně je přetlumočím. Divák tak může večer do jisté míry spoluutvářet,“ doplnil.

V příštím vysílání se kamera přesune do velkého sálu. Hostem bude Šumperku dobře známý barman Hege, který mimo jiné seznámí diváky s nově chystaným gastro-projektem. Do budoucna se rozhovoru zúčastní Jakub Gloza (šéf spolku Jokes&Games) nebo třeba kuchař a bonviván Oliver Pape.

Michaela Horáková,
za Dům kultury Šumperk