Pivovarská čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pravidelně pořádá pivovar Holba. Trasu na Pivovarské čtvrtce si výletníci mohou zvolit podle náročnosti, místa startu nebo podle toho, co konkrétně chtějí vidět.

Letos bylo na výběr 6 tras v délce 10 až 22 km a start byl v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách nebo Velkých Losinách. Pochod byl tradičně zakončen na nádvoří pivovaru, kde každý účastník dostal občerstvení, a dospělí turisti získali dárek v podobě malované pivní sklenice z limitované série.

Sbormistři účinkujících sborů. Zleva: Viktor Šimek, Jaroslava Štěpánková, Lajos Stiber, Marie Pospíšilová, Ferdinand Grassl.
Svátek sborového zpěvu v Zábřeze

Motivy na sklenicích na sebe navazují, takže pravidelní „čtvrtkaři“ se můžou těšit na kompletní edici. Jako vždy byla na nádvoří pivovaru připravena dobře vychlazená Holba, hudba a zájemci si mohli užít prohlídku provozu pivovaru Holba s průvodcem.

„Jsme rádi, že Pivovarská čtvrtka láká čím dál víc lidí, kteří rádi poznávají krásy Jeseníků,“ říká Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru HOLBA a dodává: „Jeseníky jsou překrásné hory a my jsme hrdí, že naše pivo už bezmála 150 let vaříme právě tady, obklopeni nekonečnými lesy, loukami a horskými potoky. I proto se naše pivo právem nazývá Ryzí pivo z hor.“

Týden vodicích psů.
Týden vodicích psů: Spolupráce Městské knihovny Šumperk s místní organizací SONS

Společnost Pivovary CZ Group a.s. má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr. Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě. Roční výstav skupiny se dlouhodobě pohybuje okolo 700 tis. hl, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group a. s patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňovaná piva v ČR. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.

Jana Bartáková

Tip na výlet do Moravského krasu. Zavítejte na lodičku po ponorné řece
Tip na výlet do Moravského krasu. Zavítejte na lodičku po ponorné řece