Každý, kdo loni přispěl ve sbírce KUP SI NIT! spolku T. J. Sokol Moravičany, měl pocit z příspěvku na dobrou věc. Cílem bylo vybrat dostatek peněz na pořízení prvního poválečného praporu pro místní tělocvičnou jednotu. Kdokoliv si mohl koupit symbolickou nit a přispět tak ke zdaru tohoto projektu.

Cílová částka pro pořízení nového praporu byla 150 tisíc korun, což se nakonec podařilo vybral. Slavnostně byl prapor představen v září 2021 při oslavách 100 let založení místní T. J.

Vítězem této kategorie soutěže byl vyhlášen projekt odznaku k letošním 160 letům Sokola, který ve spolupráci s jabloneckou Střední uměleckoprůmyslovou školou a Vyšší odbornou školou připravila členka Sokola Jablonec Nad Nisou Jitka Skalická. O tento odznak je v sokolském obchodě velký zájem a proto byl vyhlášení vítězem této části ankety.

V anketě Sokol roku se neoceňují jen sportovní výkony, ale hodnotí se i vzdělavatelský či kulturní počin roku. „Naším cílem je ukázat široké veřejnosti pestrost záběru Sokola, současnost a posun do moderních pohybových aktivit. Vše se snažíme podpořit novým vizuálním vzhledem, který zachovává tradiční prvky, ale je signálem, že Sokol jde dál, hledí do budoucnosti a nabízí zajímavé možnosti vyžití od sportu po kulturu v aktuálním čase,“ vysvětluje ředitel Kanceláře ČOS Marek Tesař.

Na 2. místě byly vyhlášeny oslavy ke 100 letům kladenského sletiště. T. J. Sokol Kladno ve spolupráci s župou Budečskou a městem připravila tematické výstavy a velký průvod městem. K účasti byly navíc vyzvány i všechny župy, které byly přítomné otevření v roce 1921.

Jiří Reichl