Následně nabídne pohádku pro děti, scénické čtení, koncertní show kapely AC/CZ či sólové projekty Lenky Dusilové nebo Ivy Bittové. Ambicí našeho festivalu je propojit zajímavé kulturní zážitky s kulisami a atmosférou bývalého zábřežského hradu, který má stále svou architektonickou i historickou hodnotu.

V pátek 19. června nabídne festivalový program už od 17 hodin pohádku Terezka a kouzelné autíčko v podání herců olomouckého divadla Tramtarie. Divadelní představení je určeno pro děti od tří let a trvá zhruba padesát minut. Areál hradního nádvoří bude pro děti a jejich doprovod otevřen od 16.30.

Ještě tentýž den se do Zábřehu vrátí oblíbený projekt LiStOVáNí, scénické čtení z humoristického románu Špeky od britského spisovatele a spoluautora kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík Roba Granta bude mít začátek ve 20 hodin.

První očekávaný vrchol zábřežských „Hvězd“ přinese sobota 20. června, bude jím vystoupení šestinásobné držitelky hudební ceny Anděl, charismatické Lenky Dusilové. Zpěvačka je mimořádným úkazem na české hudební scéně. Stala se ikonou odvážného a novátorského popu, přitom ale neztrácí většinové publikum, které si za léta svého působení získala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje především s nezaměnitelnými vokálními technikami,“ uvedl produkční Vratislav Jarmar.

V následujícím týdnu si přijdou na své nejprve příznivci australské rockové legendy AC/DC a série akcí pod otevřeným nebem vyvrcholí v sobotu 27. června vystoupením jedné z nejzajímavějších českých hudebnic, houslistky a zpěvačky Ivy Bittové.

Vstupenky na festivalové akce lze zakoupit online na webových stránkách www.kulturak.info nebo na prodejních místech Zábřežské kulturní. Nádvoří zábřežského hradu bude pro návštěvníky otevřeno vždy nejméně půl hodiny před začátkem každé akce, v případě deštivého počasí se program přesune do kulturního domu se začátkem o čtvrt hodiny později.

Zdeněk David,
jednatel Zábřežská kulturní, s.r.o