Na vesnicích se v každé třetí chalupě najde nějaký ten traktor. Aby to opravdu bylo ve velkém, oslovili organizátoři i majitele traktorů z Černé Vody, aby se k přehlídce krasavců přidali také. Ti s nadšením pozvání přijali.

V sobotu 4. června kolem půl druhé začala ve Staré Červené Vodě dunět zem. Všichni majitelé svých starých traktorových miláčků Z Červené i Černé Vody se začali sjíždět u Obecního úřadu ve Staré Červené Vodě.

Kolona vyrazila za asistence hasičského auta dobrovolných hasičů ze Staré Červené Vody směrem do Černé Vody. Objela celou Černou Vodu. Na chvíli traktory zaparkovaly na návsi u OÚ a vzbudily údiv a zájem obyvatel a turistů.

Traktoristé se občerstvili v místní hospůdce, samozřejmě nealkoholickými nápoji, a pokračovali dále směrem na točnu ve Nové Červené Vodě. Spanilá jízda celkem devatenácti traktorů skončila na akci pořádané u příležitosti Dne dětí v hospodě U dobré nálady.

Oslovila jsem jednoho z organizátorů jízdy Matouše Juříka. Ten k celé akci dodal: „Děkuji všem, že se zúčastnili a doufám, že se příští rok sejdeme ještě ve větším počtu. Byl bych rád, kdyby se z toho stala tradice. Rádi bychom každoročně lidem připomněli, že tyto stroje nestárnou.“

Autor: Renáta Juříková