„Zatímco kurz věnovaný zajímavostem z historie evropských královských rodů 19. a 20. století je již téměř naplněn, druhý kurz je obsazen zhruba z poloviny své kapacity,“ informovala Dagmar Ziková ze Zábřežské kulturní.

Virtuální univerzita třetího věku je vzdělávacím projektem určeným především pro seniory, kteří chtějí smysluplně trávit svůj volný čas. Systém výuky je založen na skupinovém zhlédnutí multimediální přednášky, jež je předem natočena vysokoškolskými lektory.

Po každé přednášce následuje diskuze na přednášené téma a vypracování kolektivního testu. Semestr tvoří celkem šest přednášek, které budou i v letošním roce probíhat jedenkrát za čtrnáct dní v rozsahu půldruhé hodiny.

„Výuku zimního semestru zahájíme na přelomu září a října, uzávěrka pro podání přihlášky byla stanovena na 20. září,“ připomněla Dagmar Ziková. Bližší informace o univerzitě třetího věku lze získat na webové stránce kulturak.info, kde si lze stáhnout i přihlášku, nebo na kontaktech: 583 415 400, 725 046 589, email zikova@kulturak.info.

Zdeněk David