Fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček a další poskytly 25 velkoformátových fotografií s textem. Výstavu jsem doplnila výrobky Dětského centra v Topolanech. Centrum podporuje a vyučuje osoby s kombinovanými vadami, mentálně postižené osoby a další. Výrobky z keramiky mají své kouzlo a mimořádnou kvalitu. Jiří Klváček, Konice, klient centra poskytl na výstavu své kresby, vysoké úrovně, další klienti pracuji na jiných ručně vyrobených předmětech jako jsou košíky a dekorace. Ty můžete na galerii zakoupit a podpořit tak DC 90.

Klienty centra k nám do galerie doprovodil jejich pedagog Jiří Přivřel. Ten byl tak laskav a pomohl s přípravou výstavy keramiky. Vernisáž dále navštívil člen správní rady Výboru dobré vůle pan Jiří Herynek. Popsal nám práci VDV, jejich poslání a způsob pomoci klientům. Předvedl ocenění, které převzal z rukou Václava Havla v roce 2007 za příkladnou pomoc handicapovaným lidem. Cenu navrhl Olbram Zoubek.

Dále hovořila Marta Marková, která se osobně znala s Olgou Havlovou a stejně tak Pavel Alexander Taťoun, který se s Olgou potkával i na Hrádečku. Překvapením večera byla návštěva divadla Járy Cimrmana. Ti měli v Mohelnici večerní představení a strávili s námi volný čas. Hudebně akci doprovodila kapela Střemkoš ze Střemníčka u Litovle, respektive její část, byli jako obvykle výborní! Všem moc děkujeme.

Ivana Mertová Pobucká