„Asi nejsložitější situace jsme museli řešit v případě divadelních představení, protože sladit volné termíny v pracovních diářích žádaných herců s možnostmi kulturáku nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se to myslím podařilo velmi dobře,“ konstatoval jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David. Podzimní divadelní sezonu by tak měla 4. září zahájit konverzační komedie O lásce s charismatickou dvojicí Karel Roden a Jana Krausová, říjen bude patřit nejprve Zlatě Adamovské a Petru Štěpánkovi ve hře Misery a po té kultovní one man show Caveman.

Na konec listopadu bylo přeloženo představení 3 verze života s Davidem Prachařem nebo Igorem Chmelou. „Kromě toho už nyní dolaďujeme termíny pro další divadla tak, aby se v Zábřeze mohla odehrát všechna plánovaná představení obou skupin divadelního předplatného. Ještě do konce roku by se tak u nás měli objevit třeba Martin Hoffman, Aleš Háma, Ondřej Vetchý nebo Bára Hrzánová,“ vypočítává David.

Tradičně bohatá by měla být rovněž podzimní koncertní sezona. Hned na začátek října kulturák naplánoval dva vyprodané koncerty kapely Škwor a exkluzivní koncert zpěvačky Lucie Bílé. Na konci měsíce by měla v Zábřehu zahrát legendární kapela Arakain a v pátek 30. října by se měl na jevišti kulturního domu uskutečnit čtvrtý ročník multižánrového festivalu Akustik fest, který představí zajímavé hudební osobnosti.

Zkrátka nepřijdou ani malí návštěvníci, pro které je na neděli 6. záři připravena žádaná dětská show Štístko a Poupěnka, tentokrát v podobě představení Ať žijí pohádky. Na konce září se podařilo přeložit talk show Manuál zralé ženy v podání úspěšné spisovatelky, scenáristky, ale i výborné vypravěčky Haliny Pawlowské. Ani dříve narození by neměli přijít o taneční odpoledne s kapelou Black Band z cyklu Šlágr v Zábřehu, to se má uskutečnit v neděli 8. listopadu.

„Vstupenky na všechny akce, které se uskuteční v náhradním termínu, zůstávají v platnosti. Ze závažných důvodů je samozřejmě možné vstupné vrátit, vzhledem k současné složité situaci ale budeme velmi vděční za to, když takových případů bude co nejméně," apeluje na návštěvníky kulturního domu Zdeněk David. Vstupenky na přeložené akce je případně možné vrátit nejpozději do konce června.

Kulturní dům v Zábřehu