Okouzlující horská železnice nacházející se na pomezí Moravy a Slezska vás vyveze nejen na nejvýše položenou železniční stanici ve východní části České republiky, ale nabídne také jedinečné výhledy na kopce a údolí Jeseníků, Rychlebských hor a nepřeberné množství dalších zážitků. Připravte se, vlak právě vyjíždí ze stanice.

Cestovní horečka není na místě

Že jste se o výletě dozvěděli na poslední chvíli, vůbec nevadí. Cestování vlakem je dnes jednodušší než kdykoliv předtím. Vaším úkolem je pouze sbalit kufry a zbytek za vás vyřeší aplikace Můj vlak od Českých drah, která vám poskytne komplexní informační servis.

Jejím prostřednictvím vyhledáte nejen nejvhodnější spojení, ale zakoupíte také jízdenku a v případě nutnosti vyřídíte také problémy spojené s reklamací a následným odškodněním. Veškerý cestovní stres tak hoďte za hlavu a naplno si začněte užívat dovolenou. Slezský Semmering totiž nabízí nepřeberné množství aktivit pro celou rodinu.

Přes Jeseník a Ramzovské sedlo až na Šerák

První zastávkou je město Jeseník, které je srdcem celé železniční trasy. Pokud se řadíte mezi milovníky historie, můžete zde navštívit například středověkou vodní tvrz s jedinečnou expozicí o čarodějnických procesech, která dozajista nadchne i vaše ratolesti.

Pro zrelaxování jsou vám k dispozici Priessnitzovy léčebné lázně. Ideální je navštívit je poté, co se vrátíte z pěší túry – ať už vás kroky zavedou na Křížový vrch nebo na nedalekou rozhlednu Zlatý Chlum, která vám umožní nahlédnout na vrcholky Jeseníků i za polské hranice.

close Slezský Semmering. info Zdroj: Karel Smetana, se souhlasem zoom_in Slezský Semmering.To však zdaleka není všechno. Slezský Semmering, který se vine horským úbočím, vede také na Ramzovské sedlo, které se nachází v nadmořské výšce 760 metrů a je vůbec nejvýše položenou železniční zastávkou ve východní části České republiky. Odtud se otevírají kouzelné pohledy na okolní hory i do údolí hluboko pod železnicí.

Velkým turistickým lákadlem je především vrch Šerák (1 351 m n. m.), na který se dostanete jednoduše s pomocí sedačkové lanovky.

Železniční trasa je navíc spojena s komiksovým příběhem Aloise Nebela, jehož autory jsou spisovatel Jaroslav Rudiš a kreslíř Jaromír Švejdík.

Příběh je zasazen do zdejšího kraje a předobrazem nádraží se stala malá stanice Horní Lipová, kde mimo jiné najdete malé železniční muzeum s fotografiemi a dalšími zajímavými dokumenty z historie.

Na své si tedy přijde opravdu každý. Stačí jen využít některý z regionálních spojů a spěšných vlaků s přímým spojením z Brna a Olomouce až do Jeseníku.

Banner ženy