A přesně o tom bude pojednávat napínavá i veselá přednáška, která se uskuteční v pondělí 23. října v Šumperku. „Cestovatel Tomáš Vejmola se už v minulosti podělil šumperskému publiku se zážitky, jak se mu jelo na kole do Gruzie, nebo co ho potkalo na strastiplné cestě do Thajska. Jeho příběhy z výprav po světě pravidelně sdílí i na svém Facebooku a stránce YouTube, proto jeho fanoušci mají pocit, že mohou bezprostředně prožívat cestu společně s ním,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Tomík na cestách zdraví ze své africké cesty
Tomík na cestách je už v Africe a shání tuktuk

„Z každé cesty vznikla kniha plná neuvěřitelných příběhů, i těch těžkých, kdy šlo téměř o život. Převážně jsou knihy psané veselou formou, kdy způsobují čtenáři křeče v břiše. A ve stejném duchu se nesou moje besedy. S tuktukem jsem objel i Českou republiku a natočil veselý cestopis Z Hranic okolo hranic pro televizi PRIMA ZOOM,“ říká o sobě nadšený cestovatel Tomáš Vejmola, který jde do všeho po hlavě.

Tomík na cestách už má tuktuk a je v Botswaně
Tomík na cestách je v Botswaně a láduje se tam broukama

Bláznivý africký příběh je plný neuvěřitelných zážitků, které Tomíka a jeho parťáka Davida potkaly na cestě dlouhé 9000 kilometrů. Za 111 dní projeli barevnou Jihoafrickou republikou, Botswanou plnou zvířat, Zambii s Viktoriiny vodopády, přes nejtěžší Zambii, veselou Malawi, obrovskou a domorodými kmeny posetou Tanzánii až nakonec dorazili do Ugandy, kde vozítko zaparkovali, aby za dva roky pokračovali na cestě dále domů.

Tomík na cestách: Vzpomínky na cestu po Africe 2022.
Z deníku Tomíka na cestách aneb Bláznivá cesta z Hranic pro tuktuk do Afriky

Stand-up cestovatelská projekce je určena pro všechny z vás, kteří se rádi zasmějí, inspirují či se chtějí dozvědět něco nového o cestování a daných zemích. Jak žijí dnešní domorodé kmeny v Africe? Co vše se tam jí? A co malárie?

Mnoho barvitých historek doprovázených krásnými, nejen dronovými záběry, divákům Tomík s humorem a jistou nadsázkou milerád poví v pondělí 23. října od 17 hodin v šumperském G-klubu. V prodeji právě zůstává limitovaný počet vstupenek.

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách se vydal na dobrodružnou cestu a z Thajska jede zpátky do Hranic s vozítkem tuk-tuk.
Tomík na cestách má problémy. Nechtějí ho pustit přes hranice Thajska