Sobota 18. července je termín, který by neměl chybět v kalendáři žádného sportovního nadšence. Termín, kdy se v Zábřeze uskuteční Welzlův kvadriatlon.

Hlavní a štafetový závod odstartuje přesně v pravé poledne ze zábřežského plaveckého areálu. Na závodníky čeká pestrá trať, která každoročně přiláká desítky závodníků z celé republiky i ze zahraničí.

Po tříkilometrovém běhu se rozehřátí borci ponoří do vody, aby překonali šest set metrů dlouhou plaveckou část ve vodní nádrži Nemilka. Následuje desetikilometrový úsek nádherným sázavským údolím na bruslích, který je ale pro mnohé závodníky největší výzvou. Na závěr je připravená jedenáctikilometrová, pečlivě profilovaná trať lesem na horských kolech. Registrace všech závodníků bude probíhat od 8 do 10 hodin.

Závod štafet se koná na stejné trati jako hlavní závod. Štafeta může být složena ze čtyř závodníků, přičemž každý závodník startuje v jedné disciplíně. Pravidla umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. Ocenění sportovci se mohou těšit na finanční výhru v celkové výši 36 500 korun.

Jako první ale poměří své síly děti, kterým závod startuje v 10.30. První zkouškou bude přeplavat padesátimetrový bazén, následovat bude 250 metrů překážkového běhu. Třetí disciplínou bude zdolání 1400metrové trati na kole mimo veřejnou dopravu a na závěr budou děti sjíždět tobogán. Závod dětí je pro závodníky do čtrnácti let. Ti nejmenší mohou být doprovázeny rodiči, musí ale uplavat alespoň 15 metrů.

Vzhledem k letošním složitým podmínkám komplikujícím i tak náročnou organizaci závodu bude mimořádně vynechán nedělní MTB maraton.

Zájemci o netradiční závod najdou všechny informace včetně propozic závodu a registrace na www.welzluvkvadriatlon.cz.

Základní informace

Organizátor: Občanské sdružení BŘEH
Datum konání: 18. července 2020
Místo: Plavecký areál Zábřeh, Oborník 39, 789 01 Zábřeh
Start: 12 hodin
Registrace: od 8 hodin
Startovné do 15. července: 400 Kč, na místě 500 Kč
Price money:
celkem 36.500,-Kč
Web:
www.welzluvkvadriatlon.cz
FB:
Welzlův kvadriatlon @welzl

Pavel Bruštík,
za organizační tým Welzlova kvadriatlonu