Už před třetí hodinou odpoledne se plnilo náměstí návštěvníky, kteří si přišli poslechnout hudební hosty letošního Notování Zábřehem. Tentokrát se posluchačům představili Richband z Němčic nad Hanou, Zábřežský komorní orchestr nebo polský orchestr Orkiestra Deta Kotulin. Třešničkou odpoledního programu byla kapela Žadovjáci, která oslovila nejen milovníky kvalitní dechovky, ale také starší generaci občanů, kteří kapelu dobře znali z televizních obrazovek.

Propojení generací na náměstí

Právě pro starší generaci byl letos pilotně připraven také doprovodný program, kterým přispěl zj. partner akce Nemocnice Šumperk nebo zábřežská Charita. Senioři si tak na náměstí měli možnost nejen zanotovat nebo zatančit, ale také dbát o své zdraví a nechat se zdarma vyšetřit či přiučit u jednoho ze stánků.

Děti a jejich rodiče si od 15. hodiny užívali společné chvíle v rámci Dětského odpoledne u zámku, které nabídlo divadelní představení, kouzelníka, bubínkování, lezecké a outdoorové aktivity, skákací hrad, kolotoč, tvůrčí dílničky a další zábavu.

close Notování Zábřehem 2024. info Zdroj: Se souhlasem Dechového orchestru Zábřeh zoom_in Notování Zábřehem 2024.

Vrcholem akce byl koncert filmové hudby. I když domácí orchestr pořádá podobné koncerty sedmým rokem, pokaždé přichází s novými skladbami. Letos zazněly melodie z filmů Úžasňákovi, Patriot, Tajemství staré bambitky, Mamma mia nebo třeba Rebelové. Celý pořad doprovázely profesionální výkony sólových zpěváků Ivy Václavové, Elišky Minářové a Petra Ficka, dále smíšeného sboru a sólistů na klavír či saxofon.

770 let města při zvuku zábřežských zvonů

Muzikanti si letos s plným náměstním připomněli 770 let města Zábřeh originálně – nejen ve zdravici pana starosty, ale také zapojením zvonů kostela svatého Bartoloměje do písně Nechte zvony znít z muzikálu Rebelové.

close Notování Zábřehem 2024. info Zdroj: Se souhlasem Dechového orchestru Zábřeh zoom_in Notování Zábřehem 2024.

„Zpětná vazba od publiku je úžasná. Děkujeme všem, kteří se na náměstí přišli postarat o tak úžasnou atmosféru a nezalekli se deštivých předpovědí počasí. Vaše reakce jsou pro nás motorem pro zlepšování příštích ročníků a pro další rozšiřování programu,“ uvedl jeden z organizátorů Pavel Zubík.

Akci finančně podpořil Olomoucký kraj a Město Zábřeh. Diváci, kteří koncert nestihli nebo by si ho chtějí zopakovat, budou mít možnost v sobotu 15. června v Dolních Studénkách v rámci festivalu Hudba bez hranic nebo v poloviční verzi na Festivalu FingersUp v Mohelnici o týden později.