V kategorii sólo junior pom-pom se v krásné sestavě v keltském stylu, plné tanečních a akrobatických prvků, skvěle předvedla Tereza Špačková, což jí vyneslo úžasné 4. místo a nechala za sebou i úspěšné závodnice z Hradce Králové, Ostravy nebo Náchoda.

V kategorii duo senior pom-pom Zábřeh reprezentovaly hned dvě dvojice a obě zazářily, přestože jim vystoupení ohrozily nenadálé organizační problémy.

Pořadatelé z důvodu živého vysílání poslední části sobotního programu na ČT Sport neplánovaně změnili pořadí soutěžních kategorií, takže děvčata musela nastoupit na start dříve, než se předpokládalo a měla tak mnohem méně času na úpravu kostýmu a styling.

V případě opožděného nástupu by jim hrozila diskvalifikace. Naštěstí pomohla trenérka a obětaví rodiče a děvčata se stihla včas připravit na svá vystoupení. Duo Nikola Braunerová a Adriana Vítková mělo připravenou akční choreografii „Assassins Creed“, se kterou se po precizním vystoupení zaslouženě umístilo na krásném 4. místě.

Fanoušky zábřežských mažoretek potěšilo zejména vystoupení Zuzany Černé a Terezy Špačkové v lyrické sestavě „Together“, která po téměř bezchybném provedení této dvojici vynesla 3. místo a vytouženou medaili.

Ačkoliv byla tato sezóna poznamenaná covidovými opatřeními, zejména ztíženými podmínkami pro trénink, můžeme ji zhodnotit jako velmi vydařenou.

Úspěchy na soutěžích jsou pro děvčata, trenérku i rodiče velkou motivací. Tak jim držme pěsti, ať je nastávající sezóna alespoň stejně úspěšná jako ta letošní.

Petr Špaček