Nejprve mi nadšeně vrazili do ruky pádlo, asi předpokládali, že je posílím i následující den, jenže pádlo a foťák a soustředěné focení všeho zajímavého jdou jen těžko dohromady. Taky jsme zjistili, že místa na sezení na přídi a zádi lodi, kam mě posadili, jsou poněkud úzká pro dva zadky, a tak jsem byla přemístěna na hanbu bez sousedky. Během plavby a pádlování mi dalo hodně práce uhýbat s foťákem hojným kapkám vody, nakonec to dobře dopadlo a foťák přežil bez újmy.

Bubeník na přídi nám nejprve vysvětlil, kde je pravá a kde levá strana, jak se pádluje, že musíme být jednotní, vše probíhalo za pomoci pravidelného bubnování. Všechno bylo nejen pro mě nové a vše v nás vyvolávalo salvy smíchu, hlavně naše chyby. Ty se časem spravily a fotoaparát zaznamenal nadšení a úsilí hlavně těch nejbližších členů týmu dračí lodě.

Tým si na mě vyprosil fotky, tehdy jsem je nezveřejnila, byl uveřejněn článek místního novináře. A tak přicházím s článkem jako s upoutávkou na letošní ročník závodů dračích lodí na místě, kam jsem jako dítě se školou vyjela na 3 týdny z Ostravy do školy v přírodě, dnes už je to místo pod vodní hladinou.

Závody dračích lodí na Slezské Hartě v Leskovci nad Moravicí jsou velkým festivalem pro závodníky i návštěvníky.

Letos proběhnou 19. až 21. srpna. V pátek probíhají tréninky, v sobotu a v neděli závody na 200m a 1000m. Večer je připraven bohatý program s všelijakým občerstvením. Na dračí lodi je maximálně 20 pádlujících, minimální počet pádlujících 16 + bubeník, v posádce musí být minimálně 4 pádlující ženy.

Během sobotních závodů bude také probíhat hodnocení nejlepšího kostýmu bubeníka dračí lodě.

Přeji všem závodníkům i návštěvníkům krásný zážitek.

Autor: Lenka Hoffmannová