Postřelmovské mažoretky pod vedením Hany Kukulové pilně trénují již dva roky a lze se s nimi setkat na významných kulturních i sportovních akcích v Postřelmově a okolí. Na Dni s Deníkem se temperamentní slečny představily hned dvakrát, poprvé s hůlkami a podruhé se střapci, kterým se říká pompony. „Myslím, že skladby jsou vydařené, a mám radost z toho, že se děvčata snaží,“ řekla Hana Kukulová.

Pozvání k rozhovoru na pódiu přijal také postřelmovský starosta Jaroslav Nimrichtr (ODS), který ochotně odpovídal na otázky týkající se života v obci.
„Zdejším lidem neříkám nic nového, protože účast veřejnosti na zasedáních zastupitelstva je vždy hodně vysoká, navíc mě místní lidé znají. Těší mě, že mají zájem o to, co se v naší obci děje. Jsem rád, že lidé dokážou práci radnice ocenit,“ řekl starosta Postřelmova.

Takřka letní počasí nalákalo na Den s Deníkem v Postřelmově také mnoho maminek. Jejich malé potomky samozřejmě nejvíce zajímaly nafukovací balonky, které tak přizdobily nejeden kočárek a batolata tak mohla zkoušet šikovnost svých prstíků. Starší děti zase zajímal stánek s kofolou, která přinesla v teplém odpoledni příjemné osvěžení. Dárečky si ze Dne s Deníkem odnesli takřka všichni. „Líbilo se mi mimořádné vydání novin, které jsme dostali zdarma do schránek. V anketě jsem poznala několik známých. V případě koupaliště bych se starostou souhlasila, areál v Zábřehu není daleko a rozhodně nabízí víc atrakcí, než jaké by byly tady, pokud by se bazén spravil,“ řekla paní Veronika z Postřelmova.