O nápisu na Karlově mostě dnes policii informovali strážníci. „Případ budeme řešit jako poškození cizí věci. V případě dopadeni pachateli za trestný čin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let." uvedla policejní mluvčí. 

Karlův most čelil útoku vandala i minulý týden v pátek, a to ve výrazně větším rozsahu než nyní. Modré nápisy v angličtině pokrývaly pravou stranu zábradlí a části podstavce jedné ze soch a lampy. Policie měla při řešení případu k dispozici kamerové záběry, na jejichž základě se jí v sobotu v podvečer přihlásil nezletilý pachatel.

Posprejovaný Karlův most - Neznámý vandal 9. července 2021 posprejoval část Karlova mostu v Praze. Modré nápisy v angličtině jsou na zídce na pravé straně mostu směrem k Pražskému hradu.
Graffiti na Karlově mostě. Mladík ze záběrů se přihlásil, nápisy už se čistí

Podle záběrů s ním byla ještě dívka, jejíž totožnost policie také zná. Ani u jednoho nemůžou policisté kvůli nezletilosti zveřejnit totožnost. Graffiti z mostu odstranil restaurátor.

Trest pro německého turistu

Most posprejovali vandalové i v minulosti. Loni v prosinci potvrdil pražský městský soud roční podmíněný trest německému turistovi Benjaminu Wittigovi, který spolu se svým bratrem Niclasem Steigerem v létě 2019 posprejoval jeden z pilířů Karlova mostu. Cizinci také potvrdil stotisícový peněžitý trest a vyhoštění na pět let.

Němci Benjamin Wittig (druhý zleva) a Niclas Steiger (vpravo) 13. listopadu 2019 na jednání Obvodního soudu pro Prahu 1.
Podmínka, 100 tisíc a vyhoštění. Soud potvrdil trest za počmáraný Karlův most

Základní kámen Karlova mostu položil císař Karel IV. v červenci 1357, dokončen byl v roce 1402. Stavba spojující Malou Stranu se Starým Městem je z pískovcových kvádrů a po obou stranách je opevněna věžemi. Most je osazen třemi desítkami soch a sousoší světců.