On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Doteď do sousedního státu kvůli práci řidiče u zásilkové společnosti denně dojížděl. Vládní nařízení mu to znemožní. S ubytováním mu pomůže zaměstnavatel. „Firma si nemůže dovolit přijít o osmnáct řidičů z České republiky z celkem dvaadvaceti. Momentálně vím, že budu mít zaplacené bydlení na měsíc, pak netuším, co a jak bude,“ poznamenává muž.

Ilustrační foto
Místo špinavých chtěl čisté. Krádež trenek za stavu nouze? Hrozí mu 8 let vězení

Nejtěžší pro něj bude odloučení od rodiny. „Budeme si volat, skypovat. Něco jiného je nevidět rodinu pár dní nebo týden, něco jiného pak měsíc nebo dva,“ konstatuje.

Z nařízení vlády, které pendlery staví před nelehké rozhodnutí, příjem oproti možnosti být s rodinou, je rozčarovaný. „Nikdo nedokáže stoprocentně doložit, zda se nemocný pendler skutečně nakazil při práci v zahraničí, to jsou domněnky,“ zlobí se Petrovič.

Podle nových pravidel, která začnou platit ve čtvrtek, pendleři v případě, že vyjedou za prací do Rakouska či Německa, tam budou muset zůstat minimálně jednadvacet dní. Po návratu do České republiky je pak čeká dvoutýdenní karanténa.

Radnice v brněnských Řečkovicích zprovoznila automat na ochranné látkové roušky. Reaguje tak na nedostatek ochranných pomůcek proti koronavirové nákaze. Testovací provoz se osvědčil a nyní je automat k dispozici všem potřebným.
Unikátní rouškomat: místo baget ochrana před koronavirem. Podívejte, jak funguje

Obavy z toho, že by se v Rakousku nakazil, Petrovič nemá. „Ale jsem opatrný. Naštěstí naše firma přijala taková opatření, že se zákazníkem prakticky nepřijdeme do styku. Jen dám zásilku k domu, zazvoním, zamáváme na sebe a jedu dál. Rakušané ochranné roušky příliš nepoužívají. Na druhou stranu musím říct, že na své cestě městy a vesnicemi potkávám denně tak tři lidi. Jsou všichni spořádaně doma. Ven vyjdou jen v nezbytném případě. Nakoupit si a podobně. Ale opatrný jsem. Nehodlám nakazit svoji rodinu,“ dodává muž.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník