Patnáct let a dost? Nikoliv. Čtyřicetiletý Roman Vejvoda si střihnul sezonu a půl v I. A třídě v dresu Olešnice u Bouzova. I když kolem Uničova se pořád pohyboval a na jeho zápasech byl často vidět. V zimě přebral SK Uničov trenér Jiří Neček a Vejvoda se zapojil do zimní přípravy jako hráč.

„Přesvědčil mě hlavně v tréninku, ve kterém odvedl maximum a místo v kádru si vybojoval,“ potvrdil Jiří Neček.

V přípravných zápasech z pozice zkušeného stopera řídil obranu třetiligového celku a trenérovi ukázal, že by měl v kádru zůstat. A také že zůstal.

Jiří Neček.
Neček: Uničovu chci vše vrátit! Z Gliwic jsem měl strach, ale byli jsme banda

„V přípravě hlavně proti druholigovým soupeřům, jako byli Opava, Prostějov či Vyškov, odvedl nadstandardní výkon a doufám, že jej přenese do mistráků,“ pokračoval Neček.

V pátek 4. března se stal opět hráčem Uničova a v neděli by měl být připraven vrátit se do kolotoče MSFL. Uničov odstartuje jarní část sezony na půdě FKM Jihlavy.

„V zápasech hraje roli, že má zkušenost a taková ta rychlost je u něj konstantní. Je vysoký, umí dobře odhlavičkovat a také útočnou hlavu má silnou. V tom je nadstandardní a díky tomu si může ještě v klídečku třetí ligu odehrát,“ popsal svého svěřence Neček.

Zkušený obránce se tak vrátil do klubu, který při svém odchodu označil za srdeční záležitost a připíše si další starty v jeho dresu.

Legenda fotbalového Uničova Roman Vejvoda.
Legenda Vejvoda: Uničov je moje srdcovka. Nějaká slzička ukápla

Může také pomýšlet na své přání, které se zdálo, že se mu nesplní. „Pořád jsem tvrdil, že chci v Uničově ukončit kariéru. No, málem se mi to povedlo,“ říkal před odchodem muž, který jako kapitán dovedl tým v sezoně 2016/17 k největšímu úspěchu, vítězství v MSFL.

Přitom se zdálo, že ke konci s fotbalem nemá daleko, jelikož z Uničova odcházel kvůli svým zdravotním trablům. „Je to pouze a jenom kvůli mému zranění. Mám vyhřezlou plotýnku. Rok jsem se snažil a udělal jsem maximum, abych se do toho dostal, cítil jsem se celkem dobře, ale v mých letech už jsem nechtěl zabírat místo,“ popisoval tehdy.

Ale zdraví pravděpodobně návrat na třetiligové trávníky po kratší pauze povolilo. „Kdyby nebyl zdravotně v pořádku, tak bychom do toho asi nešli,“ potvrdil Neček.

Legenda fotbalového Uničova Roman Vejvoda.
Legenda Vejvoda: Uničov je moje srdcovka. Nějaká slzička ukápla